Blog

access_time

Sojusz Kaczyńskiego z Abascalem

W ubiegłym tygodniu prezes PiS spotkał się z liderem hiszpańskiej, prawicowej partii Vox Santiago Abascalą. Tematem spotkania był przyszły sojusz i współpraca w Parlamencie Europejskim.

I ten sojusz mnie nie dziwi. Obaj panowie i obie partie nienawidzą kobiet.

access_time

Dziś Międzynarodowy Dzień Kobiet i Dziewcząt w Nauce

To Dzień ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ rezolucją na wniosek ONZ do Spraw Oświaty, Nauki i Kultury (UNESCO), UN Women, ITU i innych właściwych organizacji, które wspierają i doceniają dostęp kobiet i dziewcząt do nauki, technologii, inżynierii, matematyki, ich kształcenia i badań naukowych na wszystkich szczeblach edukacji.

#MiędzynarodowyDzieńKobietiDziewczątwNauce

access_time

PISowska norma

Nierówne traktowanie demonstrujących to już PISowska norma. Umorzenia w niektórych sprawach, zarzuty w innych już nikogo nie dziwią. Neofaszyzm ma się dobrze, dzięki cichemu przyzwoleniu rządzących, które jest ich współodpowiedzialnością.

#MonikaWielichowska
#Wielichowska
#GabinetCieni

access_time

Przed Sądem

Ziemia Kłodzka. Dziś, w 3 rocznicę łamania Konstytucji przez Prezydenta Dudę spotkaliśmy się przed Sądem Rejonowym. Jesteśmy przekonani, że kropla drąży skałę, że świadomość Polek i Polaków jest coraz większa, więc o niszczeniu demokracji trzeba mówić głośno, trzeba edukować i manifestować.

access_time

Dzień Kobiet

Dziś, w roku 100-lecia praw wyborczych kobiet i w Dzień Kobiet warto porozmawiać jak przez ostatnie lata Polki przeszły trudną drogę, rozbijając szklane sufity.