Blog

access_time

Dziś Międzynarodowy Dzień Kobiet i Dziewcząt w Nauce

To Dzień ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ rezolucją na wniosek ONZ do Spraw Oświaty, Nauki i Kultury (UNESCO), UN Women, ITU i innych właściwych organizacji, które wspierają i doceniają dostęp kobiet i dziewcząt do nauki, technologii, inżynierii, matematyki, ich kształcenia i badań naukowych na wszystkich szczeblach edukacji.

#MiędzynarodowyDzieńKobietiDziewczątwNauce

access_time

PISowska norma

Nierówne traktowanie demonstrujących to już PISowska norma. Umorzenia w niektórych sprawach, zarzuty w innych już nikogo nie dziwią. Neofaszyzm ma się dobrze, dzięki cichemu przyzwoleniu rządzących, które jest ich współodpowiedzialnością.

#MonikaWielichowska
#Wielichowska
#GabinetCieni

access_time

Przed Sądem

Ziemia Kłodzka. Dziś, w 3 rocznicę łamania Konstytucji przez Prezydenta Dudę spotkaliśmy się przed Sądem Rejonowym. Jesteśmy przekonani, że kropla drąży skałę, że świadomość Polek i Polaków jest coraz większa, więc o niszczeniu demokracji trzeba mówić głośno, trzeba edukować i manifestować.

access_time

Dzień Kobiet

Dziś, w roku 100-lecia praw wyborczych kobiet i w Dzień Kobiet warto porozmawiać jak przez ostatnie lata Polki przeszły trudną drogę, rozbijając szklane sufity.

access_time

Komisja zdrowia. A na niej sprawa rezydentów.

Minister Radziwiłł powiedział, że szokujące mogą być oczekiwania finansowe rezydentów, w tym przeznaczenie całego funduszu zapasowego NFZ na wynagrodzenia.
Ale dla mnie bardziej szokujące jest,że tak szybko rządzący zapomnieli o exposè premier Szydło, gdzie mówiła: "praca, umiar, roztropność w działaniu, słuchanie obywateli...."
Bardziej szokujące jest kiedy premier od 8 dni nie znalazła czasu na rozmowę z głodującymi rezydentami, a minister zdrowia, twierdzący, że rząd PIS ma inne priorytety niż zdrowie - nie znalazł kompromisu.

access_time

Rocznica podpisania porozumień sierpniowych

Dziś Dzień Solidarności, Dzień Wolności. Święto wielkich wartości, które dziś są deptane i zapominane.
37 lat temu przewodniczący Międzyzakładowego Komitetu Strajkowego Lech Wałęsa w stoczniowej sali BHP podpisał Porozumienia Sierpniowe.
Życzę nam wszystkim, aby dzisiejsza data nas łączyła, nie dzieliła.