Blog

Debata z kłodzkimi Seniorami

Spotkanie w ramach cyklu konferencji „Polska Seniora” tego samego dnia odbyło się także w Kłodzku, w sali kawiarnianej Kłodzkiego Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji.

Z seniorami o ich sprawach

Polityka senioralna to jedno z najważniejszych wyzwań, jakie stoją przed Polską w najbliższym czasie. Seniorów jest coraz więcej, zwiększają się Ich potrzeby bytowe i zdrowotne. Seniorzy nadają także ton w wielu dziedzinach na niwie społecznej i kulturalnej. Dziejowe zadanie każdego rządu i samorządu to zapewnienie Seniorom jak najlepszych warunków finansowych, opieki medycznej oraz przestrzeni do aktywności.

Właśnie po to, by porozmawiać z Seniorami na ten temat i w jak najlepszy sposób sprostać Ich oczekiwaniom, Platforma Obywatelska w całej Polsce organizuje cykl konferencji „Polska Seniora”.

Projekt „Polska Seniora” to największe konsultacje polityki senioralnej w naszym kraju, kilkadziesiąt spotkań, wymiana doświadczeń i pomysłów, inspirujące historie. Program "Polska Seniora" jest oparty na trzech filarach: godne życie, zdrowe życie i aktywne życie - mówi poseł Monika Wielichowska.

Subskrybuj to źródło RSS