Blog

Monika Wielichowska

Monika Wielichowska

Sojusz Kaczyńskiego z Abascalem

W ubiegłym tygodniu prezes PiS spotkał się z liderem hiszpańskiej, prawicowej partii Vox Santiago Abascalą. Tematem spotkania był przyszły sojusz i współpraca w Parlamencie Europejskim.

I ten sojusz mnie nie dziwi. Obaj panowie i obie partie nienawidzą kobiet.

30. rocznica rozpoczęcia obrad Okrągłego Stołu

30 lat temu rozpoczęły się obrady Okrągłego Stołu, przy którym usiedli wrogowie - komuniści i "Solidarność".

Obrady rozpoczęły proces pokojowego przejścia od dyktatury do demokracji.

Dziś Międzynarodowy Dzień Kobiet i Dziewcząt w Nauce

To Dzień ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ rezolucją na wniosek ONZ do Spraw Oświaty, Nauki i Kultury (UNESCO), UN Women, ITU i innych właściwych organizacji, które wspierają i doceniają dostęp kobiet i dziewcząt do nauki, technologii, inżynierii, matematyki, ich kształcenia i badań naukowych na wszystkich szczeblach edukacji.

#MiędzynarodowyDzieńKobietiDziewczątwNauce

Przed Sądem

Ziemia Kłodzka. Dziś, w 3 rocznicę łamania Konstytucji przez Prezydenta Dudę spotkaliśmy się przed Sądem Rejonowym. Jesteśmy przekonani, że kropla drąży skałę, że świadomość Polek i Polaków jest coraz większa, więc o niszczeniu demokracji trzeba mówić głośno, trzeba edukować i manifestować.

PISowska norma

Nierówne traktowanie demonstrujących to już PISowska norma. Umorzenia w niektórych sprawach, zarzuty w innych już nikogo nie dziwią. Neofaszyzm ma się dobrze, dzięki cichemu przyzwoleniu rządzących, które jest ich współodpowiedzialnością.

#MonikaWielichowska
#Wielichowska
#GabinetCieni

Marsz pełen emocji

Polacy powiedzieli STOP niszczeniu Polski. To był najliczniejszy Marsz w historii Polski zorganizowany przez Platformę Obywatelską - wspólnie z KOD i opozycją. Marsz pokazał, że Polacy odrzucają antyeuropejską i antydemokratyczną politykę prezesa Kaczyńskiego i PiS-u.

13 kwietnia – Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej

Okrutna zbrodnia, która dotknęła cały naród. Zginęli nie tylko oficerowie Wojska Polskiego, ale także naukowcy, lekarze, urzędnicy. Cel był jeden - eliminacja polskich elit oraz zniszczenie bliskich nam wartości.

Każda żałoba kiedyś sie kończy

Ks. bp M. Hintz powiedział, że każda żałoba kiedyś sie kończy. Potem trzeba zdjąć czarną suknię i żyć nowym życiem. A my potrzebujemy codziennego patriotyzmu.

Subskrybuj to źródło RSS