#CzarnyWtorek

Wydarzenia z 3 października br. przypomniały o protestach sprzed roku. Poseł na Sejm RP Monika Wielichowska kolejny raz uczestniczyła w Czarnym Proteście.

W wielu miastach, nie tylko w Warszawie odbyły się protesty, podczas których kobiety upominały się o swoje prawa. Prawa kobiet to nie jest zero/jedynkowa sprawa.

To rozmowa o szacunku, o odpowiedzialności, o podejmowaniu trudnych decyzji. To rozmowa o tym jak państwo powinno pomagać, wspierać, edukować. To rozmowa o mądrości kobiet i o tym, że nikt za nikogo nie może decydować narzucając swoją ideologię i religię. Każda kobieta powinna mieć wybór.

Od czego zacząć?
- Od przestrzegania obecnie obowiązującego prawa, które dziś nie jest przestrzegane.
- Od edukacji seksualnej.
Dziś w nowych podstawach programowych próżno szukać nauki o złym dotyku, nauki o tym, jak skutecznie unikać ciąży. Dziś wychowanie do życia w rodzinie zastąpiła radykalna doktryna.
- Od powszechnego dostępu do antykoncepcji.
- Od powrotu do antykoncepcji awaryjnej bez recepty.
- Od przestrzegania prawa w zakresie klauzuli sumienia.
- Od powrotu do in vitro.
- Od powrotu do wysokich standardów opieki okołoporodowej.

Trzeba wszystko zacząć od początku. Od traktowania kobiet podmiotowo, z szacunkiem. Żadna kobieta nie jest przedmiotem. Każda ma prawo decydowania o sobie i swoim życiu.

Posłanka oprócz  udziału w manifestacji w Warszawie miała okazję porozmawiać  o prawach kobiet w programie Fakty po Faktach.

Program / II część
https://faktypofaktach.tvn24.pl/fakty-po-faktach-smokowski-i-szczesny-o-ataku-na-pilkarzy-legii,778280.html#autoplay

 

#MonikaWielichowska
#Wielichowska
#czarnywtorek
#czarnyprotest
#prawakobiet
#gabinetcieni

Ostatnio zmieniany czwartek, 05 październik 2017 14:00
(0 głosów)