Odpowiedź w sprawie przeszukań policji w kobiecych organizacjach pozarządowych

W nawiązaniu do artykułu: http://monikawielichowska.pl/gabinet-cieni/item/755-w-sprawie-przeszukan-policji-w-kobiecych-organizacjach-pozarzadowych w którym została opisana interpelacja Poseł na Sejm RP Moniki Wielichowskiej oraz grupy posłów w sprawie przeszukań policji w kobiecych organizacjach pozarządowych dzień po czarnym proteście, otrzymaliśmy odpowiedź z Ministerstwa Sprawiedliwości.

W odpowiedzi na zadane pytania pan Michał Woś – Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości poinformował, że wszystkie zabezpieczone dowody zostały przekazane dobrowolnie, a organizacje, których dotyczyło postanowienie, nie zgłosiły do protokołu zatrzymania rzeczy żadnych zastrzeżeń. Ponadto, Ministerstwo Sprawiedliwości nie będąc organem prowadzącym postępowanie nie posiada wiedzy w zakresie ostatecznej daty zwrotu zabezpieczonych materiałów.
Pan Woś poinformował, że z uzyskanej informacji z Prokuratury Krajowej wynika, że w dniach 6-10 października 2017 r. zwrócono po wykonaniu kopii binarnych, nośniki danych 4 podmiotom.

Podsekretarz zaznaczył, że termin realizacji czynności na 4 października br. został ustawy przez Komendę Wojewódzką Policji w Poznaniu i był spowodowany koniecznością jednoczesnego wykonania czynności przez wyspecjalizowanych funkcjonariuszy posiadających odpowiednie kompetencje w zakresie informatyki. Podsekretarz wskazał, iż Prokuratura Regionalna w Poznaniu wydała oświadczenie w powyższej sprawie, które jest dostępne na stronie w/w instytucji.

Pan Woś poinformował, że czynności były przeprowadzone w siedzibie podmiotów: Śląskiej Fundacji Błękitny Krzyż, Stowarzyszenia Przeworsk – Powiat  Bezpieczny, Lubuskiego Stowarzyszenia na Rzecz Kobiet BABA, Stowarzyszenia Pomocy Bliźniemu im. Brata Krystyna, Katolickiego Stowarzyszenia Potrzebującym „AGAPE”, Fundacji Centrum Praw Kobiet.

W załączeniu udostępniamy pełną odpowiedź.

Pobierz załącznik:

Ostatnio zmieniany środa, 22 listopad 2017 12:57
(0 głosów)