#TrzymamStronęKobiet

25 listopada rozpoczyna się 16 Dni przeciw Przemocy wobec Kobiet.
To czas, kiedy w sposób szczególny, głośny będziemy mówić o prawach kobiet.

O tym jak skutecznie chronić kobiety przed przemocą. Jak kobietom zapewnić kompleksową pomoc.

W Polsce przemocy doświadcza 19 % kobiet. To prawie 4000 miliony. To dane niepełne, nie każda kobieta, która doświadcza przemocy zgłasza się o pomoc.

Kobiety doświadczają przemocy fizycznej, psychicznej, seksualnej, przemocy w rodzinie.

W Polsce nadal brakuje skutecznych instrumentów i mechanizmów ochrony ofiar przed sprawcą. Wciąż za mała jest edukacja, wciąż sprawca nie jest izolowany od ofiary, wciąż za mało jest specjalistycznej pomocy.

Motywem przewodnim kampanii jest Biała Wstążka.

Mężczyźni, którzy noszą białą wstążkę, deklarują, że sami nie będą sprawcami przemocy, ale również nie będą akceptować lub milczeć na temat przemocy wobec kobiet. Będą przeciwstawiać się wszelkim formom przemocy wobec kobiet.

To gesty solidarności, które są ważne.

Kampania „16 dni przeciw przemocy wobec kobiet” została zainicjowana w 1991 r. przez Women's Global Leadership Institute przy amerykańskim Uniwersytecie Rutgersa. Od tamtego czasu kampania odbywa się pomiędzy 25 listopada (Międzynarodowym Dniem Przeciwko Przemocy Wobec Kobiet) a 10 grudnia (Międzynarodowym Dniem Praw Człowieka).

Wybór tych dat to symboliczne podkreślenie faktu, że prawa kobiet są prawami człowieka. Jest to największa na świecie kampania poświęcona tematowi przemocy wobec kobiet.

#MonikaWielichowska
#Wielichowska
#GabinetCieni
#Sejm
#prawakobiet
Platforma Obywatelska
Platforma Obywatelska Region Dolnośląski

(0 głosów)