W sprawie zjazdu ONR w Sali BHP Stoczni Gdańskiej

Obóz Narodowo-Radykalny świętował w Gdańsku rocznicę powstania organizacji. Zjazd ONR odbył się legendarnym budynku Sali BHP na terenie Stoczni Gdańskiej.

Ulicami Gdańska przemaszerowało około czterystu osób ubranych na czarno, ze sztandarami z symbolem falangi. „Polska musi pozostać jednolita kulturowo i homogeniczna etnicznie. Będziemy bronić naszych granic przed imigrantami” - mówił w trakcie zjazdu były przewodniczący ONR. To skandaliczne, że organizacja wyznająca takie zasady, spotyka się w miejscu tak szczególnym dla naszego kraju.

To bulwersujące, że zjazd ONR odbył się w historycznej Sali BHP zarządzanej przez NSZZ Solidarność - miejscu, gdzie podpisywano Porozumienie sierpniowe. Stocznia Gdańska to miejsce wyjątkowe, które zapisało się na kartach historii Polski. ONR w Sali BHP to  zamach na historię naszego kraju.

Rząd nie reaguje na odrodzenie się antysemityzmu i nacjonalizmu w Polsce, do czego doprowadziła bezczynność policji i prokuratury. Posłanka Monika Wielichowska razem z grupą posłów, zwróciła się w tej sprawie do Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji. W interpelacji poselskiej posłowie zadali kilka pytań:
1. Kiedy Rząd zajmie się delegalizacją ONR?
2. Jakie konkretne działania podjęły polskie władze, aby powstrzymać działalność faszystów w Polsce?
3. Dlaczego Rząd daje przyzwolenie na odrodzenie się antysemityzmu i nacjonalizmu w Polsce?

W odpowiedzi na interpelację poselską Pan Krzysztof Kozłowski – Sekretarz Stanu w MSWiA poinformował, że w sprawie zjazdu ONR w Sali BHP Stoczni Gdańskiej na wniosek Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji powołano Międzyresortowy Zespół do spraw przeciwdziałania propagowaniu faszyzmu i innych ustrojów totalitarnych oraz przestępstwom nawoływania do nienawiści na tle różnic narodowościowych, etnicznych, rasowych, wyznaniowych albo ze względu na bezwyznaniowość. 

Sekretarz Stanu dodał, że kwestie dotyczące stowarzyszenia pozostają w gestii sądu, który może podjąć taką decyzje na wniosek organu nadzoru.

#GabinetCieni
#MonikaWielichowska
#Wielichowska

(0 głosów)