Ewa Hirchill

Ewa Hirchill

Płot Jurgiela za 235 milionów złotych

Jak wiadomo w Polsce szaleje epidemia wirusa Afrykańskiego Pomoru Świń (ASF). Mamy już 109 ognisk tej zarazy w chlewniach i ponad 2140 przypadków u dzików.

(S)prawa Polek w Błoniu

Skoro Sejm jest zamknięty dla Polek i Polaków (S)prawa Polek, której posłanka Monika Wielichowska jest koordynatorem, odbywać się będzie we wszystkich regionach.

VI Turniej Streetball w Jaroszowie

Poniedziałkowy poranek Poseł na Sejm RP Monika Wielichowska spędziła z młodzieżą na sportowo. W powiecie świdnickim, w gminie Strzegom, w Jaroszowie po raz 6 pod patronatem Posłanki oraz Senatora Kiliana rozegrał się turniej „Streetball”.

Uroczystość nadania SCM S.A. Imienia Świętego Jana Pawła II

18 maja br., w 98 rocznicę urodzin św. Jana Pawła II, w Polanicy-Zdroju  odbyła się niecodzienna uroczystość nadania Specjalistycznemu Centrum Medycznemu S.A. w Polanicy-Zdroju imienia św. Jana Pawła II. Inicjatywa Zarządu szpitala została rozpatrzona pozytywnie i decyzją Biskupa Świdnickiego JE Ignacego Deca zostało nadane imię wielkiego Polaka, świętego Jana Pawła II.

Polsko-Czeskie Pokazy Strażackie

W niedzielę 20 maja br. Posłanka Monika Wielichowska uczestniczyła w Polsko-Czeskich Pokazach Strażackich w Ścinawce Średniej. Polsko Czeskie transgraniczne tradycyjne już- spotkania są pielęgnowaniem partnerstwa, ale też ćwiczeniem drużyn OSP przed akcjami, które ratują zdrowie, życie i mienie.

60-lecie Szkoły Podstawowej Nr 2 w Polanicy Zdroju

"Potrzebujemy wczoraj aby w pełni żyć dzisiaj i jutro". To motto towarzyszyło Jubileuszowi 60 - lecia Szkoły Podstawowej Nr 2 w Polanicy Zdroju im. Żołnierzy z Monte Cassino.

Uroczystość wmurowania kamienia węgielnego

W poniedziałek 14 maja br. odbyła się uroczystość wmurowania kamienia węgielnego pod budowę krytego basenu. W uroczystości oprócz Burmistrza Ząbkowic Śląskich Marcina Orzeszka uczestniczyła Pani Poseł Monika Wielichowska, Marszałek Województwa Cezary Przybylski, Wicemarszałek Iwona Krawczyk oraz licznie zgromadzeni samorządowcy i mieszkańcy powiatu.

Odsłonięcie tablicy ku pamięci “Małej Garstki”

27 kwietnia br. w Noworudzkiej Szkole Technicznej odbyło się uroczyste odsłonięcie Tablicy upamiętniającej działalność antykomunistycznej grupy młodzieżowej o nazwie Tajna Organizacja „Mała Garstka”. Piątkowa uroczystość połączona była z pożegnaniem maturzystów.

Subskrybuj to źródło RSS