Spotkanie Noworoczne w Nowej Rudzie

W środę 16 stycznia br. w Miejskim Ośrodku Kultury w Nowej Rudzie odbyło się tradycyjne spotkanie noworoczne władz miasta i zaproszonych gości.

Podczas spotkania burmistrz Tomasz Kiliński dokonał podsumowania ubiegłego roku oraz przedstawił plany na najbliższy rok.

Uważam, że rok 2018, który niedawno pożegnaliśmy, był dla miasta Nowa Ruda szczególnie dobry. To po raz kolejny ponad 100-milionowy budżet miasta, inwestycje zaplanowane na 25 milionów złotych w większości zrealizowanych – to rzeczywiście bardzo duży rozwój dla Nowej Rudy.

W 2019 roku poziom inwestycji jest również ponad 20-milionowy. To wszystko dzięki temu, że udało nam się, przygotowując się do tego od kilku lat, zdobyć przede wszystkim środki z Unii Europejskiej, środki Aglomeracji Wałbrzyskiej, czyli porozumienia 22 gmin, które stworzyliśmy kilka lat temu w celu wspólnego rozwiązywania problemów rozwojowych tej części Dolnego Śląska.

W ubiegłym roku ta inicjatywa przekształciła się i rozrasta w inicjatywę Sudety 2030. To całe południe naszego województwa pod przywództwem lidera pana prezydenta Romana Szełemeja, osoby, która jednoczy gminy we wspólnym działaniu na rzecz rozwoju naszego regionu.

Myślę, że najważniejszą inwestycją, jaką w tym roku będziemy mogli przekazać mieszkańcom, jest odkryty basen przy ul. Fredry” - podsumował burmistrz Tomasz Kiliński.  

Burmistrz podziękował również za kredyt zaufania udzielony w październikowych wyborach.

Następnie życzenia noworoczne na ręce burmistrza, w imieniu władz Powiatu Kłodzkiego, złożył Grzegorz Gredys, sekretarz Powiatu Kłodzkiego.

W imieniu poseł Moniki Wielichowskiej, głos zabrała Marta Müller, dyrektor biura poselskiego, która życzyła w Nowym Roku czasu bogatego w dobre decyzje. Ponadto aby Nowy Rok był dla wszystkich bardzo pomyślny, pełen sukcesów, realizacji planów i zamierzeń.

Niespodzianką dla przybyłych na spotkanie gości była obecność aktora i noworudzianina Roberta Więckiewicza.

Spotkanie uświetnił minirecital „Składu Nietradycyjnego” oraz występ sekcji muzycznej skrzypiec i akordeonu, działającej przy Miejskim Ośrodku Kultury w Nowej Rudzie.

(0 głosów)