XII Międzyszkolny Konkurs o Gminie Dobromierz

Zagadki, pytania, wyliczanki - tak w pigułce można podsumować XII edycję Międzyszkolnego Konkursu o Gminie Dobromierz, która odbyła się 5 czerwca 2017 roku na terenie Dobromierza pod patronatem poseł na Sejm RP Moniki Wielichowskiej.

W grze terenowej wzięły udział trzyosobowe drużyny ze szkół gminy Dobromierz oraz ich szkolni opiekunowie, Agnieszka Jasińska, Anna Kopecka - Wilk oraz Aneta Haglauer.
Poczynaniom grup przyglądało się jury: Monika Wielichowska, Jerzy Ulbin, Edward Hałdaś, Jerzy Werczyński, Krystian Ulbin oraz dyrektor- Elżbieta Seperant. Pewną trudnością a także atrakcją był fakt, iż jurorzy podążyli przed uczestnikami w trasę, przyjmując rolę strażników miejsc.

Rozgrywki rozpoczęły się w hali sportowej przy Szkole Podstawowej w Dobromierzu, gdzie zawodnicy odpowiadali na pytania i wykonali zadanie "Na start". To wynik tych rozgrywek zadecydował o kolejności wymarszu do kolejnych punktów.
Zawodnicy otrzymali mapy z zaznaczoną trasą gry oraz kolejnymi obiektami do odwiedzenia. Dodatkowo trasę oznakowano drogowskazami - strzałkami. W kolejnych miejscach na drużyny oczekiwali STRAŻNICY. To oni dostarczali karty gry z pytaniami i zadaniami, a swoim podpisem potwierdzali wykonanie zadań. W nagrodę wręczali też kolejny elementy układanki finałowej.


Po dwugodzinnym marszu przez Dobromierz w sali sportowej na Podgórnej odbyła się uroczysta ceremonia wręczenia medali, pucharów i nagród ufundowanych przez organizatorów i jurorów. Pierwsze miejsce obroniła drużyna z Dobromierza, drugie zajęli uczniowie z Roztoki, trzecie - z Gniewkowa.


Wszystkim uczniom serdecznie gratulujemy i dziękujemy za czynny udział w konkursie.

Ostatnio zmieniany poniedziałek, 19 czerwiec 2017 10:06
(0 głosów)