IX Bal Charytatywny w Głogowie

W piątek 6 października br. poseł Monika Wielichowska po raz ósmy poprowadziła licytację podczas IX Charytatywnego Balu w Głogowie.

Bohaterami balu byli waleczni „Trzej Muszkieterowie” - Jasiek, Roch i Bazyli, którzy każdego dnia walczą o poprawę swojego zdrowia.

 

Jas Walos – 5-letni dzielny, waleczny i ciągle uśmiechnięty głogowianin. Jasiu urodził się bez kości piszczelowych w obu nóżkach, ze stopami końsko- szpotowatymi i ze skręconym prawym kolankiem. Lekarze w Polsce nie dawali mu szans na chodzenie i groziła mu amputacja nóżek. Rodzice Jasia szukali jednak pomocy wszędzie, by uratować nóżki synka. Taką szansę i nadzieję dał dr Paley z USA. Dziś Jasiu jest już po specjalistycznych operacjach na Florydzie, które razem z ciężką codzienną rehabilitacją dały wspaniały efekt. Jasiu chodzi na własnych nóżkach, a nawet biega, ale by mógł w pełni sam funkcjonować potrzebny jest kolejny, kosztowny etap leczenia w USA.

Roch (8lat) i Bazyli (6 lat) Konieczni – to bracia, którzy mimo codziennych trudności cieszą się życiem, a ich Rodzice ciągle walczą o jego poprawę. Obydwaj chłopcy cierpią na autyzm, oprócz tego zmagają się m.in. z padaczką, niedoczynnością tarczycy, są na diecie bezglutenowej i bezcukrowej. Starszy z braci – Roch- urodził się z zespołem Downa i ma wrodzoną wadę serca. Rodzice cały czas walczą o zdrowie, jak najlepszy rozwój i przyszłość chłopców. Bracia chodzą do przedszkola, ale oprócz tego jest jeszcze codzienna rehabilitacja, badania, różne terapie. Dzięki wszystkim rehabilitacjom i terapiom chłopcy robią postępy i rozwijają się.

Podczas licytacji udało się zebrać ponad 60 tysięcy złotych, które przeznaczone zostaną na leczenie i rehabilitację chłopców.

(0 głosów)