Vivat Konstytucja!

Wraz z mieszkańcami Kłodzka i Ząbkowic Śląskich poseł Monika Wielichowska wysłuchała 3 maja wyważonych, mądrych słów samorządowców podczas ich okolicznościowych przemów.

Starosta kłodzki Maciej Awiżeń mówił o tym, że aby oddawać należny hołd Konstytucji 3-majowej trzeba być strażnikiem obecnie obowiązującej.
Mówił o znaczeniu Konstytucji dla równowagi i bezpieczeństwa naszego kraju, ale także dla jego dumy i godności.
Zaznaczył, że Konstytucję trzeba szanować w taki sposób, aby nie trzeba było Jej odbudowywać tylko budować, abyśmy nie musieli Jej odtwarzać tylko tworzyć. Aby nie iść do przodu z bagażem trosk, tylko iść do przodu z sumą doświadczeń i pozytywnej energii.

Z kolei burmistrz Ząbkowic Śląskich Marcin Orzeszek w swojej okolicznościowej mowie mówił o trzech wartościach: o narodzie, o wolności i o ojczyźnie! Mówił o trójpodziale władzy, którą Konstytucja gwarantuje. O władzy ustawodawczej, wykonawczej i sądowniczej. O tym, że zapisy Konstytucji są święte, że nie można pomniejszać roli Konstytucji, bo zabezpiecza prawa Polaków i wyznacza ścieżki postępowania dla rządzących.

Posłanka dodała, że 3 maja 1791 roku byliśmy dla Europy wzorem demokracji. 227 lat później, czyli dzisiaj jesteśmy na cenzurowanym przez zniszczenie trójpodziału władzy, deptanie Konstytucji, a nasza europejska, demokratyczna rodzina przeciera oczy ze zdumienia i patrzy z niedowierzaniem, jak rządzący niszczą demokrację zastępując ją autorytaryzmem.
"Wierzę, że to się zmieni!"

#MonikaWielichowska
#powiatkłodzki
#powiatząbkowicki
#3maja
#Konstytucja
#demokracja

Ostatnio zmieniany piątek, 04 maj 2018 13:05
(0 głosów)