Posłanka gościła w Sejmie uczennice z Ząbkowic Śląskich

18 lipca br. poseł Monika Wielichowska gościła w Sejmie dwie uczennice z Ząbkowic Śląskich.

Dziewczęta wygrały zaproszenie do Sejmu, jako główną nagrodę w konkursie „Tropami bibliotek”, organizowanym przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich – Koło Terenowe w Ząbkowicach Śląskich.

Laureatkami konkursu zostały: Emilia Gnutek z Zespołu Szkół Zawodowych w Ząbkowicach Śląskich  oraz Klaudia Malinowska z Gimnazjum nr 1 w Ząbkowicach Śląskich.

 

Dziewczętom w Sejmie towarzyszyła mama Renata Malinowska oraz siostra Aleksandra Gnutek.

Poseł Monika Wielichowska oprowadziła Panie po Sejmie i opowiedziała o pracy parlamentarnej. Dziewczęta spotkały się także z marszałek Małgorzatą Kidawą-Błońską, która opowiedziała o pracy w Sejmie.

Niestety, wejście do Sejmu było utrudnione i w konsekwencji zaproszone panie musiały długo czekać w kolejce do wydania przepustek. Ale z pewnością była to również ważna lekcja o tym, że obecnie Sejm to nie tylko porządek obrad, komisje i projekty. To znowu kordony Policji, wszechobecne barierki i zakazy wejścia do Sejmu.

* Rozstrzygnięcie konkursu odbyło się w maju, jednak wizyta mogła odbyć się dopiero teraz, ponieważ od kwietnia obowiązywał zakaz wydawania jednorazowych kart wstępu na teren Sejmu, zarządzony przez Kancelarię Sejmu. Do budynków sejmowych nie mogli wejść niektórzy dziennikarze, osoby zapraszane przez posłów i wycieczki szkolne (w praktyce zakaz dotyczył gości zapraszanych przez posłów opozycji). Zakaz był związany z protestem rodziców osób niepełnosprawnych.

#MonikaWielichowska #Sejm #ZąbkowiceŚląskie

Ostatnio zmieniany wtorek, 24 lipiec 2018 13:35
(0 głosów)