Ewa Hirchill

Ewa Hirchill

W sprawie ataku kibiców na demonstrantów na Jasnej Górze

Podczas pielgrzymki kibiców na Jasnej Górze doszło do ataku na osoby, które w ramach protestu, w milczeniu rozwinęły transparenty z napisami "Chrześcijaństwo to nie nienawiść", "Moją Ojczyzną jest człowieczeństwo" i "Tu są granice przyzwoitości". Pielgrzymce kibiców towarzyszyły hasła: „Bóg, Honor, Ojczyzna”, „Chwała bohaterom” przeplatane z okrzykami: „Precz z komuną”, „A na drzewach zamiast liści będą wisieć komuniści”, „Biała siła”.

W sprawie apelu europejskich aktywistów LGBTI do władz polskich

W Warszawie odbyła się 21. Międzynarodowa Konferencja ILGA Europe, najważniejsze europejskie wydarzenie LGBTI, które przyciągnęło do Warszawy ponad pół tysiąca przedstawicieli i przedstawicielek organizacji LGBTI z całej Europy.

III Dolnośląskie Forum Kobiet

17 lutego br. w Wambierzycach odbyło się III Dolnośląskie Forum Kobiet, zorganizowane przez Gminę Radków i Dolnośląską Izbę Rolniczą.

W sprawie przebiegu Marszu Niepodległości 11 listopada 2017 roku

11 listopada 2017 r. w Warszawie odbył się Marsz Niepodległości. Marsz, który w ocenie polityków partii rządzącej, był wydarzeniem rodzinnym, sympatycznym i dalekim od jakichkolwiek ekstremów. W Warszawie maszerowali członkowie neofaszystowskich i rasistowskich grup m.in. ze Słowacji, Szwecji, Węgier, Włoch, Hiszpanii.

W sprawie poprawy sytuacji kobiet będących ofiarami przemocy domowej

Przemoc wobec kobiet to jeden z podstawowych mechanizmów, które prowadzą do dyskryminacji kobiet. 25 listopada 2017r. rozpoczęła się kampania „16 Dni przeciw Przemocy wobec Kobiet”. To czas, kiedy w sposób szczególny i głośny mówi się o prawach kobiet. O tym jak skutecznie chronić kobiety przed przemocą. Jak kobietom zapewnić kompleksową pomoc.

Rada Regionu

W sobotę 10 lutego br. Poseł na Sejm RP Monika Wielichowska wzięła udział w Radzie Regionu, która odbyła się we Wrocławiu.

Spotkanie noworoczne TMZK

W piątek 9 lutego br. Poseł na Sejm RP Monika Wielichowska uczestniczyła w spotkaniu noworocznym Towarzystwa Miłośników Ziemi Kłodzkiej.

Subskrybuj to źródło RSS