Marta Müller

Marta Müller

Zapraszamy na najbliższy dyżur poselski!

Zapraszamy na dyżur poselski Moniki Wielichowskiej, który odbędzie się w piątek 22 czerwca.

Nowa Ruda, godz. 9.00 - 10.00,  biuro poselskie, ul. Kłodzka 24a

Kłodzko, godz. 11.00-12.00, filia biura poselskiego, Pl. Jagiełły 1 (KCKSiR)

KALENDARIUM - obwodnica Kłodzka, dk 8

Szanowni Państwo,

w związku z oddaniem do użytku obwodnicy Kłodzka, przedstawiamy kalendarium powstania obwodnicy Kłodzka oraz starań o dk 8.

To co wydawało się niemożliwym, stało się faktem. Dzięki determinacji i dobrej woli wielu osób i instytucji, możemy dziś cieszyć się, że tak ważny problem komunikacyjny Kłodzka i Kotliny Kłodzkiej został rozwiązany. Budowa obwodnicy Kłodzka to kluczowa inwestycja dla regionu. Rozwiąże poważny problem komunikacyjny Kłodzka i Kotliny Kłodzkiej oraz poprawi bezpieczeństwo jazdy. Obwodnica pozwoli na przekierowanie między innymi tranzytu samochodów ciężarowych, który obecnie przebiega przez miasto Kłodzko, niejednokrotnie stwarzając zagrożenie dla kierowców i mieszkańców. Obwodnica pozwoli także lepiej skomunikować miasto z siecią dróg krajowych.

Już jutro rusza IX Frankenstein Carp Meeting!

Jutro rusza IX Frankenstein Carp Meeting

Dolnośląsko-Opolski Meeting Karpiowy pod patronatem poseł Moniki Wielichowskiej - największa impreza wędkarska w regionie!

miejsce: Zbiornik Kozielno (Jezioro Paczkowskie)

Serdecznie zapraszamy!!

Marsz Wolności

W Warszawie były nas tysiące. To było święto radosnych patriotów, kochających, szanujących demokrację i wolność. Dziękujemy, że jesteście i byliście na Marszu Wolności !!

 

 

#MarszWolności

#MonikaWielichowska

Drodzy Bibliotekarze!

Z okazji dnia Bibliotekarza i Bibliotek składam wszystkim Bibliotekarzom życzenia niegasnącego entuzjazmu, wytrwałości i kreatywnych działań w propagowaniu czytelnictwa.

(S)prawa Polek

Porozmawiamy z kobietami, o kobietach. Odwiedzimy wszystkie regiony Polski i porozmawiamy z Polkami o ważnych dla nich spawach: równości, świadomości i opiece zdrowotnej. Na tej podstawie stworzymy programową propozycję PO dla kobiet – mówi Monika Wielichowska, posłanka PO i pełnomocniczka ds. równego traktowania w Gabinecie Cieni.

Instytut Obywatelski: Posłanki Platformy Obywatelskiej ogłosiły start kampanii „Sprawa Polek”. Na czym konkretnie będzie polegała?

Monika Wielichowska: – „Sprawa Polek” to nasz pomysł na rozmowę z kobietami.
Będziemy we wszystkich regionach Polski, żeby dowiedzieć się, co kobiety sądzą o ważnych dla nich sprawach. Zarówno Sejm, który jest otoczony barierkami, kordonami Policji, w którym od dwóch lat nie ma miejsca na debatę i spory, w którym niemal każdego dnia łamany jest regulamin Sejmu, dobre obyczaje, a opozycja karana, ani też protestacyjne marsze nie są dobrymi miejscami do takich dyskusji.
Okazja na taką rozmowę jest szczególna: w tym roku świętujemy nie tylko 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, ale także setną rocznicę uzyskania przez Polki praw wyborczych. Dziś mało kto o tym pamięta, ale Rzeczpospolita była jednym z pierwszych krajów Europy, który rozpoczął proces politycznego równouprawnienia. Uważam, że nadszedł czas, by do wielkiej społecznej debaty, debaty o pozycji kobiet i wzmacnianiu roli kobiet w społeczeństwie powrócić.
Na tym polu wiele jest do zrobienia. Nie tylko w zakresie stereotypów, ale także pomocy instytucjonalnej państwa.

Zapraszamy na dyskusję! Czego oczekują Polki? Debata (S)Prawa Polek

Zapraszamy na debatę "(S)Prawa Polek"! Porozmawiamy o tym, czego oczekują dziś współczesne Polki, czy są odpowiednio szanowane ich prawa, nadzieje i aspiracie, czy państwo pomaga im na rynku pracy, a także o wielu innych tematach, które dotyczą codzienności Polek.

 

Vivat Konstytucja!

Wraz z mieszkańcami Kłodzka i Ząbkowic Śląskich poseł Monika Wielichowska wysłuchała 3 maja wyważonych, mądrych słów samorządowców podczas ich okolicznościowych przemów.

Subskrybuj to źródło RSS