VIII Regionalny Kongres Kobiet Podbeskidzia

VIII Regionalny Kongres Kobiet Podbeskidzia za nami. Posłanka Mirosława Nykiel wraz ze swoimi współpracowniczkami stworzyła niesamowitą przestrzeń dla Kobiet.

W Kongresie uczestniczyły: Marszałkini Małgorzata Kidawa-Błonska i posłanki Monika Wielichowska, Krystyna Szumilas i Iwona Śledzińska - Katarasińska oraz poseł Borys Budka.

Szczególnie w roku, w którym obchodzimy 100 lecie uzyskania praw wyborczych kobiet dużo mówimy o zbijaniu szklanych sufitów.

Posłanka Monika Wielichowska mówiła o walce kobiet o prawa ekonomiczne, socjalne, o walce o prawa decydowania o sobie. Ale też o walce o równe szanse i możliwości.
Monika Wielichowska :
„Kobiety i mężczyźni mają te same marzenia, aspiracje, oczekiwanie, zdolności. Taki dam dostęp do edukacji... tylko potem coś się wywraca i z tą równością dzieje się nie tak i zostaje zachwiana na korzyść mężczyzn. Zaczynają się schody, które trudniej jest pokonać kobietom.
Dom, rodzina, dzieci, seniorzy - wszystko jest na kobiet głowie.
Stereotypy i wciąż nie zbudowana na 100% pomoc instytucjonalna państwa te nierówności buduje i potęguje. Wiele mamy zatem do zrobienia. Sejm nie jest w tej kadencji przychylny do debat o sprawach kobiet, o prawach Polek, ulica a na niej protesty w deszczu także. Kobiety muszą uczestniczyć w życiu publicznym. Staramy się o tym mówić, dyskutować podczas otwartych spotkań Sprawa Polek na których chłoniemy opinie kobiet w kwestiach: świadomości, równości i zdrowia (...)”

Bardzo dziękujemy za Kongres, gratulujemy organizacji i do zobaczenia na kolejnym spotkaniu #sprawaPolek na Podbeskidziu.

Tekst: #SprawaPolek

#SprawaPolek
#MonikaWielichowska
#Wielichowska

(0 głosów)