Gala 100-lecia Praw Wyborczych Kobiet

10 listopada br. w mieście, w którym została przyjęta karta różnorodności, w którym istnieje samorządowe finansowe wsparcie #invitro, w Gdańsku w Europejskim Centrum Solidarności odbyła się Gala 100-lecia Praw Wyborczych Kobiet.

W Gali uczestniczyły posłanki Małgorzata Chmiel, Agnieszka Pomaska, koordynatorka #sprawaPolek posłanka Monika Wielichowska oraz wicemarszałek Sejmu Małgorzata Kidawa - Błońska, która wzięła udział w panelu „Z czego jutro - polityczna debata o przyszłości”. 

Gości Gali przywitali: Barbara Kijewska - Pełnomocniczka Kongresu Kobiet w Trójmieście, Magdalena Środa z Kongresu Kobiet oraz Gospodarz Miasta: Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz. 

Panelistki i paneliści dyskutowali o kobietach, narodzie i nacjonaliźmie, o modelu współpracy w Trójmieście. Odbyła się debata międzynarodowa „Europejki chcą mieć wpływ - Trójkąt Weimarski kobiet” .

Wykład wygłosiła Małgorzata Fuszara „Trudna droga do wolności”, która trafnie powiedziała: „władza centralna wycofuje się z czegoś co powinna robić trzeba to robić na innych szczeblach, wszędzie tam, gdzie są ludzie, instytucje, samorząd”.

Dziękujemy za spotkania i rozmowy! W załączeniu ich foto świadectwo ☺

Do zobaczenia na #SprawaPolek ☺
 
Info: Sprawa Polek
#100leciePrawWyborczychKobiet
#100latNIEPODLEGŁOŚCI
#sprawaPolek
#MonikaWielichowska
Ostatnio zmieniany wtorek, 13 listopad 2018 10:08
(0 głosów)