Ewa Hirchill

Ewa Hirchill

Ostatnie interpelacje poselskie

W 2019 roku Poseł na Sejm RP Monika Wielichowska – Pełnomocnik do Spraw Równego Traktowania w Gabinecie Cieni, złożyła interpelacje:

Interpelacja

„Kolejne pole do naszych działań, to zero tolerancji dla przemocy i równość szans dla kobiet. Państwo jest naprawdę silne, jeśli jest w stanie obronić swoich słabszych. Dlatego stanowczo mówię: nie ma zgody polskiego rządu na przemoc, ani jakiegokolwiek przyzwolenia na przemoc. (...) Widziałem cierpienie maltretowanych dzieci i nie można ich zostawić samym sobie, nie można chować głowy w piasek. (...) pozostawianie dzieci na pastwę przemocy tez jest zbrodnią. (...) Poprawimy mechanizmy zapewniające ochronę ofiarom przemocy w domu i w miejscu pracy. (...) – mówił Mateusz Morawiecki w 2017 roku podczas swojego expose w Sejmie.

Róże Kłodzkie 2018

W poniedziałek 28 stycznia w Auli Arnoszta w Liceum Ogólnokształcącym im. Bolesława Chrobregow Kłodzku, odbyło się noworoczne spotkanie Powiatu Kłodzkiego połączone z uroczystością wręczenia nagród Starosty Kłodzkiego "Róża Kłodzka 2018". W 8 kategoriach było w tym roku 24 nominowanych.

Kobieta, Polska, Europa

W sobotę 26 stycznia w hali Expo na warszawskim Żeraniu odbyła się kobieca konwencja Koalicji Obywatelskiej "Kobieta, Polska, Europa",  podsumowująca projekt (S)prawa Polek.

Śląsk i Sprawa Polek

W środę 23 stycznia odbyło się 6 spotkań, ważnych dla tworzenia Pakietu dla Kobiet.

Sprawa Polek na Opolszczyźnie

We wtorek 22 stycznia br. odbyło się 5 spotkań projektu Sprawa Polek, którego posłanka Monika Wielichowska jest koordynatorką.

Spotkanie noworoczne w Międzylesiu

W poniedziałek 21 stycznia br. odbyło się noworoczne spotkanie w Mięzdylesiu u burmistrza Tomasza Korczaka. Spotkanie było okazją do podsumowania 2018r., przedstawienia planów i zamierzeń.

Sejm. Minuta ciszy.

W naszym imieniu hołd zamordowanemu Prezydentowi Gdańska oddał przewodniczący Grzegorz Schetyna, który powiedział:

Subskrybuj to źródło RSS