Marta Müller

Marta Müller

Robocze spotkanie z seniorami z powiatu kłodzkiego

W czwartek 15 lutego br. w Starostwie Powiatowym w Kłodzku odbyło się spotkanie robocze z grupą seniorów z powiatu kłodzkiego.

To pokłosie poniedziałkowej debaty "Polska Seniora", zorganizowanej przez poseł Monikę Wielichowską.

Debata z kłodzkimi Seniorami

Spotkanie w ramach cyklu konferencji „Polska Seniora” tego samego dnia odbyło się także w Kłodzku, w sali kawiarnianej Kłodzkiego Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji.

Z seniorami o ich sprawach

Polityka senioralna to jedno z najważniejszych wyzwań, jakie stoją przed Polską w najbliższym czasie. Seniorów jest coraz więcej, zwiększają się Ich potrzeby bytowe i zdrowotne. Seniorzy nadają także ton w wielu dziedzinach na niwie społecznej i kulturalnej. Dziejowe zadanie każdego rządu i samorządu to zapewnienie Seniorom jak najlepszych warunków finansowych, opieki medycznej oraz przestrzeni do aktywności.

Właśnie po to, by porozmawiać z Seniorami na ten temat i w jak najlepszy sposób sprostać Ich oczekiwaniom, Platforma Obywatelska w całej Polsce organizuje cykl konferencji „Polska Seniora”.

Projekt „Polska Seniora” to największe konsultacje polityki senioralnej w naszym kraju, kilkadziesiąt spotkań, wymiana doświadczeń i pomysłów, inspirujące historie. Program "Polska Seniora" jest oparty na trzech filarach: godne życie, zdrowe życie i aktywne życie - mówi poseł Monika Wielichowska.

57. Posiedzenie Sejmu RP

W czwartek 25 stycznia br. rozpocznie się 57. Posiedzenie Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej.

Zwiedzanie Sejmu

23 stycznia br. Sejm odwiedzili uczniowie ze Szkoły Podstawowej Nr 2 w Nowej Rudzie.

Odpowiedź w sprawie najnowszej kampanii Ministerstwa Zdrowia promującej prokreację na przykładzie królików

W nawiązaniu do artykułu: http://monikawielichowska.pl/gabinet-cieni/item/754-w-sprawie-najnowszej-kampanii-ministerstwa-zdrowia-promujacej-prokreacje-na-przykladzie-krolikow w którym została opisana interpelacja Poseł na Sejm RP Moniki Wielichowskiej oraz grupy posłów w sprawie najnowszej kampanii Ministerstwa Zdrowia promującej prokreację na przykładzie królików otrzymaliśmy odpowiedź z Ministerstwa Zdrowia.

W sprawie pilnej potrzeby udzielenia wsparcia kobietom zagrożonym rakiem piersi

Mastektomia to zabieg amputacji jednej lub obu piersi wykonywany z powodów profilaktycznych. Współczesny stan wiedzy medycznej poparty badaniami genetycznymi pozwala bardzo precyzyjnie oszacować stopień zagrożenia zachorowaniem na złośliwego raka piersi. W przypadku nosicielek mutacji genów BRCA1 lub BRCA2 prawdopodobieństwo ujawnienia się choroby onkologicznej sięga aż 90 proc. W ich przypadku najrozsądniejszym rozwiązaniem jest przeprowadzenie profilaktycznego usunięcia piersi w momencie, kiedy przyszła pacjentka cieszy się jeszcze dobrym zdrowiem. Literatura przedmiotu potwierdza niezbicie, że wskazane postępowanie chroni przed spustoszeniem w organizmie, które bez wątpienia spowodowałaby rozwijająca się choroba onkologiczna. Niestety, pomimo tego oczywistego faktu, Minister Zdrowia wciąż zwleka z udzieleniem realnego, faktycznego wsparcia zagrożonym kobietom. Można odnieść wrażenie, że w swojej ministerialnej praktyce zaczął kierować się zasadą: „Nie ma raka – nie ma wskazań do zabiegu”.

❤ Dobra robota! Orkiestra gra 26 lat ! ❤

Pamiętajcie: WOŚP łączy, nie dzieli. Kiedy gra Orkiestra jest zimno, ale w sercach jest gorąco, jest uśmiech, jest życzliwość i chęć zrobienia czegoś dobrego wspólnie. Tak wygląda społeczeństwo obywatelskie. To dobry i jasny dzień.

Subskrybuj to źródło RSS