Marta Müller

Marta Müller

Marsz Wolności

W Warszawie były nas tysiące. To było święto radosnych patriotów, kochających, szanujących demokrację i wolność. Dziękujemy, że jesteście i byliście na Marszu Wolności !!

 

 

#MarszWolności

#MonikaWielichowska

Drodzy Bibliotekarze!

Z okazji dnia Bibliotekarza i Bibliotek składam wszystkim Bibliotekarzom życzenia niegasnącego entuzjazmu, wytrwałości i kreatywnych działań w propagowaniu czytelnictwa.

(S)prawa Polek

Porozmawiamy z kobietami, o kobietach. Odwiedzimy wszystkie regiony Polski i porozmawiamy z Polkami o ważnych dla nich spawach: równości, świadomości i opiece zdrowotnej. Na tej podstawie stworzymy programową propozycję PO dla kobiet – mówi Monika Wielichowska, posłanka PO i pełnomocniczka ds. równego traktowania w Gabinecie Cieni.

Instytut Obywatelski: Posłanki Platformy Obywatelskiej ogłosiły start kampanii „Sprawa Polek”. Na czym konkretnie będzie polegała?

Monika Wielichowska: – „Sprawa Polek” to nasz pomysł na rozmowę z kobietami.
Będziemy we wszystkich regionach Polski, żeby dowiedzieć się, co kobiety sądzą o ważnych dla nich sprawach. Zarówno Sejm, który jest otoczony barierkami, kordonami Policji, w którym od dwóch lat nie ma miejsca na debatę i spory, w którym niemal każdego dnia łamany jest regulamin Sejmu, dobre obyczaje, a opozycja karana, ani też protestacyjne marsze nie są dobrymi miejscami do takich dyskusji.
Okazja na taką rozmowę jest szczególna: w tym roku świętujemy nie tylko 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, ale także setną rocznicę uzyskania przez Polki praw wyborczych. Dziś mało kto o tym pamięta, ale Rzeczpospolita była jednym z pierwszych krajów Europy, który rozpoczął proces politycznego równouprawnienia. Uważam, że nadszedł czas, by do wielkiej społecznej debaty, debaty o pozycji kobiet i wzmacnianiu roli kobiet w społeczeństwie powrócić.
Na tym polu wiele jest do zrobienia. Nie tylko w zakresie stereotypów, ale także pomocy instytucjonalnej państwa.

Zapraszamy na dyskusję! Czego oczekują Polki? Debata (S)Prawa Polek

Zapraszamy na debatę "(S)Prawa Polek"! Porozmawiamy o tym, czego oczekują dziś współczesne Polki, czy są odpowiednio szanowane ich prawa, nadzieje i aspiracie, czy państwo pomaga im na rynku pracy, a także o wielu innych tematach, które dotyczą codzienności Polek.

 

Vivat Konstytucja!

Wraz z mieszkańcami Kłodzka i Ząbkowic Śląskich poseł Monika Wielichowska wysłuchała 3 maja wyważonych, mądrych słów samorządowców podczas ich okolicznościowych przemów.

Spotkanie z pszczelarzami

W środę 2 maja poseł Monika Wielichowska uczestniczyła w spotkaniu z przedstawicielami pszczelarzy z Poldki z powiatu kłodzkiego i z Czech, które odbyło się w Starostwie Powiatowym w Kłodzku.

Pszczelarze mają nawiązaną międzynarodową współpracę, którą chcą rozwijać szczególnie w zakresie edukacyjnym.

Drodzy Strażacy!

Z okazji Dnia Strażaka składam Wam serdeczne życzenia i podziękowania za ofiarność i trud ponoszony w wypełnianiu codziennych obowiązków.

Ratowanie życia, zdrowia i mienia ludzkiego, to działania wpisane w codzienną służbę strażacką. To dzięki Waszej postawie, sumiennej pracy, profesjonalnej działalności społecznej i wysokiej sprawności operacyjnej, Straż Pożarna cieszy się w społeczeństwie niesłabnącym zaufaniem i szacunkiem.

Dyżur poselski w Strzegomiu

Zapraszamy na dyżur poselski w Strzegomiu, w najbliższy piątek, w godz. 8.30-9.30!

59. Posiedzenie Sejmu RP

We wtorek 27 lutego br. rozpoczęło się 59. Posiedzenie Sejmu RP.

Subskrybuj to źródło RSS