Marta Müller

Marta Müller

Pierwszy Dzień Wiosny z Seniorami

Posłowie PO pierwszy dzień wiosny spędzili z Seniorami, którzy przyjechali na prezentację projektów ustaw #PolskaSeniora.

Projekty ustaw są efektem prawie 100 spotkań posłów PO z seniorami w całej Polsce. Wiele z nich odbyło się na Dolnym Śląsku, we Wrocławiu, w Kłodzku, w Nowej Rudzie, Jeleniej Górze, Wałbrzychu czy Świdnicy!

Warto przypomnieć, rząd PO/PSL zbudował politykę senioralną i wie jak ją rozbudować. Wie, dzięki rozmowom z Seniorami !

Rada Krajowa zatwierdziła kandydatów do PE

23 marca 2019 roku w Warszawie Rada Krajowa Platformy Obywatelskiej jednogłośnie zatwierdziła kandydatów do Parlamentu Europejskiego, którzy wystartują na listach Koalicji Europejskiej.

„Koalicja Europejska to polski sposób na pokonanie populistów. Przed nami nikt tego nie zrobił. W jedności siła! Chrzest bojowy za nami, pierwsza próba podzielenia nam nie udała się” - mówił podczas sobotniej konwencji przewodniczący Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna.

Sprawa Polek w Kłodzku

W poniedziałek 11 marca br. w kawiarni Kłodzkiego Centrum Kultury odbyło się spotkanie w ramach projektu Sprawa Polek, którego koordynatorem jest poseł Monika Wielichowska.

W spotkaniu udział wzięły posłanki: Anna Wasilewska, Krystyna Szumilas, Krystyna Sibińska i Monika Wielichowska.

Tego dnia na Dolnym Śląsku odbyło się siedem spotkań w ramach projektu Sprawa Polek.

Dramatyczna sytuacja w służbie zdrowia

Dramatyczna sytuacja w służbie zdrowia będzie się pogłębiać. Powiatowe szpitale i ratownictwo medyczne przestają sobie finansowo radzić.

Posiedzenie Gabinetu Cieni

26 lutego br. odbyło się kolejne posiedzenie Gabinetu Cieni Platformy Obywatelskiej.

Głównym tematem poruszanym przez Gabinet Cieni były zmiany w Kodeksie rodzinnym i opiekuńczym.

Proponowane zmiany dotyczą przedłużających się spraw o alimenty,  niewystarczającej ochrony interesu dziecka w postępowaniu rozwodowym, niedostatecznej skuteczności orzeczeń sądów opiekuńczych oraz orzekania pieczy naprzemiennej w opiece nad dzieckiem. Wedle oceny ekspertów pozycja małoletniego dziecka wymaga wzmocnienia od strony prawnej. Propozycje zmian były konsultowane m.in. z Rzecznikiem Praw Dziecka.

BYSTRZYCA KŁODZKA - czy Szkoła Muzyczna II stopnia musi zostać zlikwidowana?

Duże zaniepokojenie wśród uczniów, rodziców, nauczycieli a także mieszkańców naszego subregionu wzbudziła informacja o zamiarze likwidacji Szkoły Muzycznej II stopnia w Bystrzycy Kłodzkiej.

Posłanka Monika Wielichowska dołączyła do szerokiego grona tych osób i instytucji, które apelują o wstrzymanie decyzji w sprawie zamiaru likwidacji Szkoły.

Posiedzenie zespołu ds. przyszłości edukacji

Sejm.
Trwa posiedzenie zespołu ds. przyszłości edukacji.
Edukacja jest najważniejsza. Nie potrzebuje rewolucji. Tylko naprawy. Konsekwentnego, apolitycznego działania. Dziś szkoła jest w kryzysie. Jest w trakcie deformy edukacji, której apogeum odbędzie się we wrześniu, kiedy w szkole spotka się podwójny rocznik.

Wyniki raportu "Kobiety w polityce lokalnej. Strategie partii politycznych w wyborach samorządowych 2018 roku"

Raport Instytutu Spraw Publicznych "Kobiety w polityce lokalnej. Strategie partii politycznych w wyborach samorządowych 2018 roku", którego wyniki są zbieżne z analizą #SprawaPolek, był okazją do spotkania i rozmowy.

W poniedziałek 25 lutego br. marszałek Małgorzata Kidawa-Błońska oraz poseł Monika Wielichowska spotkały się w Instytucie Spraw Publicznych z Małgorzatą Fuszarą, byłą Pełnomocnik ds. Równego Traktowania oraz innymi polityczkami.

Raport (udostępniamy w załączniku) to dobra analiza i drogowskaz dla liderów i liderek partii politycznych.

 

#SprawaPolek w Głuchowie

W poniedziałek 25 lutego br. projekt #SprawaPolek gościł w Głuchowie k/Grójca.

W spotkaniu udział wzięły: pani Marszałek Małgorzata Kidawa-Błońska, posłanki Monika Wielichowska, Anna Maria Białkowska, Agnieszka Kołacz-Leszczyńska i Anna Wasilewska.

Jak zawsze, spotkanie było okazją do ciekawej i merytorycznej dyskusji.

A już dzisiaj #SprawaPolek w regionie kujawsko-pomorskim. Do zobaczenia!

 

#sprawaPolek

#Monika Wielichowska

Subskrybuj to źródło RSS