🔵 Sejm. ZAWÓD KOSMETOLOG.

Prowadziłam w Sejmie spotkanie – wysłuchanie zorganizowane przez Klub Parlamentarny Koalicja Obywatelska o regulacji zawodu kosmetologa.

W spotkaniu udział wzięli przedstawiciele kosmetologów z całej Polski, którzy są zrzeszeni w Izbie Kosmetologów, w Stowarzyszeniu Na Rzecz Rozwoju Kosmetologii, Koalicji Dla Bezpieczeństwa i Rozwoju Kosmetologii. Spotkanie odbyło się z udziałem przedstawicieli Ministerstwa Rozwoju i Rzecznika Małych i Średnich Przedsiębiorców.

Z uwagą wysłuchaliśmy głosów przedstawicieli kosmetologów. Szczególnie tych głosów, które mówiły o gruntownym przygotowaniu do zawodu kosmetologa podczas 5 letnich studiów, które mówiły o tym, że rynek sam się kształtuje, że klient sam wybiera. Także tych, które mówiły: chcemy się rozwijać, chcemy inwestować, chcemy zatrudniać. Ale bez regulacji prawnych zawodu nie będzie żadnego rozwoju. Bo zawód, który jest zawieszony w próżni nie pozwala na kredyty, leasingi i pozytywnym myśleniem o przyszłości. Raczej kieruje myślenie o likwidacji działalności. Jeśli zabierze się kosmetologów „narzędzia pracy” to po pierwsze obniży się dostęp do usług, po drugie zwiększą się ceny, po trzecie zwiększy się szara strefa co przyniesie spadek wpływów do budżetu państwa.

Uważam, że nad projektem o regulacji zawodu kosmetologa, który jest w resorcie rozwoju powinny równocześnie pracować: resort zdrowia i resort nauki i szkolnictwa wyższego. My również chcemy pracować nad projektem. Podczas prac będę szczególnie zwracać uwagę na to, by doświadczenie, jakość pracy, budowanie świadomości klientów gdzie i na jakie zabiegi się zgłaszają oraz to, że nie można prawem zamykać prawa wyboru były tymi czynnikami, które stworzą dobre prawo.

Środowe spotkanie – wysłuchanie było kolejnym krokiem, dołożeniem cegiełki do uregulowania zawodu kosmetologa. My parlamentarzyści, którzy wzięliśmy udział w wysłuchaniu zadbamy o to, by odbiło się echem w ministerstwach, bo żaden zawód nie może być wykonywany w próżni.

Udostępnij wpis
Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email
Najnowsze wpisy
Podziękowanie

2023-03-28

W Liceum Ogólnokształcącym im. H. Sienkiewicza w Nowej Rudzie odbył się finał corocznej 17 […]

Raport z minionego tygodnia

2023-03-27

Poniedziałek nieco inny niż zwykle, bo w trasie, w Polsce – na spotkaniu z […]

Raport z minionego tygodnia

2023-03-20

Podstawowe Biuro Poselskie. Poniedziałek zawsze jest dniem, kiedy przeglądamy otrzymaną w tygodniu korespondencję. Otrzymuję […]