Zebranie sprawozdawcze podsumowujące rok 2025 OSP w Kłodzku

Bohaterowie naszej codzienności, albo jak kto woli rycerze św Floriana… Jedno jest pewne: poświęcają swój prywatny czas, by ratować mienie, dobytek, zdrowie, życie.
Druhny i druhowie z OSP to ludzie, którzy w najtrudniejszych momentach potrafią zostawić wszystko i ruszyć na pomoc drugiemu człowiekowi.
Nie pytają, czy mają czas, czy to wygodne — po prostu działają, bo wiedzą, że ktoś ich potrzebuje. To ogromna odwaga, ale też wrażliwość i poczucie odpowiedzialności za innych.
Za każdym wyjazdem stoi nie tylko sprzęt i mundur, ale serce, które bije dla lokalnej społeczności. To często są nasi sąsiedzi, znajomi, ludzie, których mijamy na co dzień — a jednak w chwili próby stają się bohaterami.
Warto o nich pamiętać nie tylko wtedy, gdy wyją syreny. Ich poświęcenie, gotowość i bezinteresowność zasługują na szacunek każdego dnia.
Drużyna OSP Kłodzko istnieje 3 lata. Jest młodą drużyną, która stara się pozyskiwać środki i sprzęt do działań gaśniczo – ratowniczych.
Przed nimi sporo wyzwań: naprawa auta bojowego (zepsute sprzęgło) i niewiadoma jeśli chodzi o miejsce pod remizę.
Mam nadzieję, że we współpracy z lokalnym samorządem uda im się pokonać materialne wyzwania.
Będą też się starać o sztandar dla swojej jednostki. Przed nimi dużo planów i wyzwań. Pewnie nie tylko ja, ale wszyscy mieszkańcy Miasta będą trzymać kciuki, by wszystkie się zrealizowały.

#OSP #OchotniczaStrażPożarna #DolnyŚląsk #powiatkłodzki #Kłodzko #MonikaWielichowska #wicemarszałekwielichowska #wielichowskakonkretnie

Udostępnij wpis
Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email
Najnowsze wpisy
Garść informacji – fakty

2026-05-22

Wystartował pilotażowy program zajęć pozaszkolnych „Playing for Success w Polsce”! Playing For Success PL […]

Stop Otyłości

2026-05-20

W Sejmie RP odbyła się III Konferencja Dialogu Międzysektorowego STOP OTYŁOŚCI, zorganizowana przy współudziale […]

Święto Straży Marszałkowskiej

2026-05-20

Sejm. Każdego dnia stoją na straży bezpieczeństwa i porządku w polskim Parlamencie. Z pełnym […]