Przy pustych ławach poselskich PiS proceduje projekt ustawy, który niszczy społeczeństwo obywatelskie.
PiS chce stworzyć centralny Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego, który zdewastuje niezależne, aktywne i samodzielne NGO.
Powołanie Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego jest zaczątkiem działania w kierunku centralizacji, który w znacznej mierze ograniczy niezależność organizacji pozarządowych. To działanie ubezwłasnowolniające NGO i atak na wspólnoty obywatelskie, które od lat budują społeczny kapitał i wartość demokratycznego państwa.
Centrum będzie dysponować pieniędzmi dla NGO. Będzie mogło je przyznawać według uznania, lub przeznaczać na własne utrzymanie.
#NGO
#organizacjepozarządowe
#MonikaWielichowska
#Wielichowska
#Sejm
Pierwsze czytanie rządowego projektu ustawy o Narodowym Instytucie Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego
{youtube}cuQowxKBS4I{/youtube}
{youtube}Wcret6KBTbA{/youtube}







