Prezydent Bronisław Komorowski w 2012 r. zapoczątkował Akcję Narodowego Czytania. Akcja została zainicjowana wspólną lekturą „Pana Tadeusza” Adama Mickiewicza. W 2013 roku w całej Polsce odbyło się czytanie dzieł Aleksandra Fredry, a podczas następnych edycji przeczytano kolejno: Trylogię Henryka Sienkiewicza oraz „Lalkę” Bolesława Prusa. W ubiegłym roku odbyło się czytanie „Quo vadis” Henryka Sienkiewicza.
W sobotę 2 września br. w całej Polsce odbyło się Narodowe Czytanie. Miasto Kłodzko również wzięło udział w akcji.
Fragmenty dramatu czytali:
– Poseł na Sejm RP Monika Wielichowska
– Starosta Maciej Awiżeń
– Burmistrz Michał Piszko
– Ks. dziekan Julian Rafałko
– Tomasz Żabski – Przewodniczący Rady Miejskiej w Kłodzku
– Jolanta Leszko – dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej w Kłodzku
– Aurelia Soliło z Powiatowego Stowarzyszenia na rzecz Osób Niepełnosprawnych
– Panie mjr Aneta Ryba i por. Danuta Bugajewska ze Służby Więziennej reprezentujące kłodzki Zakład Karny
– Młodszy aspirant Bartosz Pluta z Powiatowej Komendy Państwowej Straży Pożarnej w Kłodzku
– Panowie plutonowy Karol Duliński i starszy kapral Rafał Goreniak z 22 Karpackiego Batalionu Piechoty Górskiej
– Panie Małgorzata Załupka i Elżbieta Krawczyk – nauczycielki z Kłodzkiej Szkoły Przedsiębiorczości
– Uczniowie: Julia Trumpus z LO im. Bolesława Chrobrego i Wojciech Jeziorek z KSP w Kłodzku
#Wyspiański
#NarodoweCzytanie
#Kłodzko
#powiatkłodzki
#MonikaWielichowska
#Wielichowska







