Program Edukacyjny „Ratujemy i uczymy ratować”

Sejm. „Ratujemy i uczymy ratować”. Wczoraj odbyła się gra terenowa Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Ten wyjątkowy finał ogólnopolskiego konkursu dla dzieci klas I–III szkół podstawowych sprawdzał wiedzę i umiejętności z zakresu pierwszej pomocy. W ramach gry najmłodsi uczestnicy rozwiązywali zadania, testowali swoją wiedzę i wykazywali się odwagą w symulowanych sytuacjach ratowniczych.
Jednym z 15 partnerów Wydarzenia byłam ja, dlatego dziękuję za to wyróżnienie. W Sejmie, w moim gabinecie odbywało się jedno z 15 zadań, podczas których 15 drużyn z całej Polski – uczniów i uczennic miała do rozwiązania łamigłówkę. Dziś wspólnie zrealizowaliśmy Program Edukacyjny „Ratujemy i Uczymy Ratować”.
Fundacja WOŚP dotarła już do ponad 3 milionów dzieci w Polsce. ❤️ Warto przypomnieć: Od września 2024 roku pierwsza pomoc jest częścią podstawy programowej w klasach I-III. To ogromny sukces i wspólny krok ku bezpieczniejszej przyszłości. Dzięki nauce przez zabawę, dzieci uczą się, że ratowanie życia to coś naturalnego i mogą to robić już od najmłodszych lat. Pracowały nad tym minister edukacji i minister zdrowia.
To naprawdę wielka sprawa.
Podczas wizyty w Sejmie z dziećmi rozmawialiśmy o tworzeniu prawa, demokracji ale też o tym jak ważna jest krew w dawaniu nadziei, ratowaniu zdrowia i życia.

#RUR #WOŚP #PierwszaPomoc #SejmRP #MonikaWielichowska #wicemarszałekWielichowska #zdrowie #życie #pierwszapomoc
WOŚP
Ratujemy i Uczymy Ratować
Sejm Rzeczypospolitej Polskiej

Udostępnij wpis
Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email
Najnowsze wpisy
Garść informacji – fakty

2026-05-22

Wystartował pilotażowy program zajęć pozaszkolnych „Playing for Success w Polsce”! Playing For Success PL […]

Stop Otyłości

2026-05-20

W Sejmie RP odbyła się III Konferencja Dialogu Międzysektorowego STOP OTYŁOŚCI, zorganizowana przy współudziale […]

Święto Straży Marszałkowskiej

2026-05-20

Sejm. Każdego dnia stoją na straży bezpieczeństwa i porządku w polskim Parlamencie. Z pełnym […]