Dziś zmieniliśmy bieg posiedzenia Sejmu. Pierwszy raz od dawna wygraliśmy głosowanie, które dotyczyło odroczenia posiedzenia Sejmu o jeden dzień po to, byśmy mogli w normalnym trybie przepracować wrzucony jak zwykle w trybie poselskim projekt ustawy związanej z #Covid.

Czyli miało być jak zwykle. Sejmowy walec przejechałby szybko, byle jak i powstałby bubel zamiast dobre prawo. Projekt ustawy wpłynął do Sejmu w poniedziałek o godz. 18 i już we wtorek rano miał być procedowany. Projekt liczy 45 stron i zawiera wiele zmian dotyczących najważniejszej kwestii w Polsce – epidemii koronawirusa, naszego bezpieczeństwa, zdrowia i życia.
Minister Zdrowia w międzyczasie kiedy suflerowal Andrzejowi Dudzie o pustym Funduszu Medycznym na swoim tt napisał: „Jeśli nie możesz pomóc to chociaż nie przeszkadzaj. Politykierstwo wygrało dziś ze zdrowiem”. Panie Ministrze, posłuchaj Pan. Żadne politykierstwo dziś nie wygrało. Wygrało wasze – rządzących lenistwo. Spośród 28 posłów koalicji rządzącej do pracy m.in. się nie stawili: Kaczyński, Morawiecki, Ziobro i Gowin
Panie ministrze, pan do nich kieruj swoje pretensje !!!
Przerwę w obradach Izby wykorzystujemy na przygotowanie poprawek do projektu ustawy ws. przeciwdziałania sytuacjom kryzysowym związanym z COVID-19.
Popołudniu Koalicja Obywatelska byliśmy w kontakcie z ekspertami, z dyrektorami szpitali, z organizacjami medycznymi i analizowaliśmy projekt.
Teraz przygotowujemy poprawki.
Polacy muszą wiedzieć, że prawo, które stanowimy, będzie stwarzało szanse, że będą mogli być leczeni. Przygotowanie ustawy w pośpiechu, z błędami, takiej szansy nie daje. Polacy oczekują od nas mądrego, dobrego prawa, które daje poczucie, że uporamy się z pandemią.
Koalicja Obywatelska złożyła 19 projektów ustaw, które nie były procedowane, a gwarantowały, m.in. darmowe testy dla służby zdrowia i odpowiednią liczbę szczepionek na grypę. Wszystkie wylądowały w koszu.
 
Monika Wielichowska
Poseł na Sejm RP
Udostępnij wpis
Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email
Najnowsze wpisy
Ważna Podkomisja ds. Sprawiedliwej Transformacji

2021-10-12

Sejm. Podkomisja ds. Sprawiedliwej Transformacji – ważna dla Nowej Rudy, Wałbrzycha i Śląska z […]

Nowy tydzień sejmowy

2021-10-12

Rozpoczął się sejmowy tydzień. W porządku posiedzenia sejmowych komisji: Zdrowia i Finansów Publicznych, których […]

50-lecie MOKu

2021-10-11

Nowa Ruda. Jubileusz MOK. Wieczorową suknię w szafie znalazłam, strojne kolczyki kupiłam, by przejść […]