Spotkanie z przedstawicielami dzierżoniowskiego samorządu rolniczego w sprawie „5 Kaczyńskiego”

Dziś z Piotrem Rakoczym – przewodniczącym Rady Powiatowej Dolnośląskiej Izby Rolniczej Dzierżoniów, Pawłem Mazurem – członkiem Zarządu i Wiesławem Mąką rozmawialiśmy o projekcie ustawy o ochronie zwierząt.

Obecnie Sejm oczekuje na projekt, który zakończył procedowanie w Senacie. Legislację zakończył poprawkami, które są próbą znalezienia środka między dobrostanem i humanitarnym traktowaniem zwierząt, a zabezpieczeniem działalności rolniczej. To moje zdanie, które poprzedzone jest pracą w sejmowym zespole ds. zwierząt. Inaczej postrzegają je rolnicy. Swoje stanowisko wyrazili w piśmie, które zostało rozesłane do wszystkich parlamentarzystów. Nie ma idealnych rozwiązań. Nie we wszystkim się także dziś podczas rozmowy ze sobą zgadzaliśmy. Ale trzeba rozmawiać. Nie można się bać rozmowy. Jestem pierwszą posłanką, która spotkała się, by porozmawiać z rolnikami w naszym subregionie. Panowie posłowie z PIS-u – jest was aż czterech w naszym okręgu, Wy także macie zaproszenie do rozmowy o waszym przecież projekcie ustawy, który firmuje osobiście Jarosław Kaczyński. Nie bójcie się rozmawiać. To ważniejsze od próby wasalizacji samorządów.
 
W trakcie spotkania zapoznałam się z postulatami rolników. Samorząd rolniczy postuluje, aby Sejm nie przyjmował ustawy o zmianie ustawy o ochronie zwierząt.
Na tą decyzję nie mam wpływu, ponieważ nie należę do posłów wnioskodawców, ani też nie należę do większości sejmowej, która decyduje o terminach procedowania projektów ustaw w parlamencie. Dziś właściwym adresatem tych postulatów jest Jarosław #Kaczyński i partia rządząca #PIS z przybudówkami Porozumieniem Gowina i Solidarną Polską. W dalszej kolejności Andrzej Duda, który, jeśli do niego trafi ustawa, ma 3 wyjścia.
– podpisać ustawę
– zawetować ustawę
– skierować ją do TK
 
Bardzo dziękuję za spotkanie i dyskusję.
 

Monika Wielichowska
Poseł na Sejm RP
 

Udostępnij wpis
Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email
Najnowsze wpisy
Ważna Podkomisja ds. Sprawiedliwej Transformacji

2021-10-12

Sejm. Podkomisja ds. Sprawiedliwej Transformacji – ważna dla Nowej Rudy, Wałbrzycha i Śląska z […]

Nowy tydzień sejmowy

2021-10-12

Rozpoczął się sejmowy tydzień. W porządku posiedzenia sejmowych komisji: Zdrowia i Finansów Publicznych, których […]

50-lecie MOKu

2021-10-11

Nowa Ruda. Jubileusz MOK. Wieczorową suknię w szafie znalazłam, strojne kolczyki kupiłam, by przejść […]