Sejm. Dziś odbyła się V Konferencja Parlamentarna z okazji Ogólnopolskiego Dnia Transplantacji pt. „Obraz wsparcia psychologicznego pacjentów transplantacyjnych oraz ich rodzin w Polsce – diagnoza, wyzwania, rekomendacje”.
Wydarzenie zostało zorganizowane w ramach wspólnego posiedzenia Parlamentarnego Zespołu ds. Transplantacji oraz Parlamentarnego Zespołu ds. Chorób Centralnego Układu Nerwowego.
Konferencję otworzyła Wicemarszałek Sejmu RP Monika Wielichowska, podkreślając, że transplantacja to nie tylko procedura medyczna, ale także ogromne wyzwanie psychiczne dla pacjentów i ich bliskich.
W swoim wystąpieniu Wicemarszałek zwróciła uwagę na konieczność systemowego podejścia do opieki psychologicznej w procesie transplantacji, wskazując, że zdrowie psychiczne realnie wpływa na skuteczność leczenia i jakość życia po przeszczepie.
???? Transplantacja ratuje ciało, ale to wsparcie psychologiczne decyduje, czy człowiek naprawdę wróci do życia.” – podkreśliła Wicemarszałek Sejmu Monika Wielichowska.
Podczas konferencji eksperci, przedstawiciele administracji publicznej oraz praktycy omówili aktualny stan wsparcia psychologicznego pacjentów transplantacyjnych w Polsce, zidentyfikowali kluczowe wyzwania oraz przedstawili rekomendacje dotyczące poprawy standardów opieki.
Wydarzenie stało się ważną przestrzenią dialogu na temat kompleksowego leczenia, które obejmuje nie tylko aspekt somatyczny, ale również emocjonalny i społeczny, zarówno pacjentów, jak i ich rodzin.
W Wydarzeniu udział wzięły posłanki: Alicja Chybicka, Iwona Kozłowska i Elżbieta Polak.
/Kancelaria Sejmu/
#transplantacja #zdroeie #profilaktyka #rokprofilaktykizdrowotnejwSejmie #wicemarszałeksejmurp #wielichowskakonkretnie #MonikaWielichowska




Screenshot 








