Wrocław. Kompleksowo budujemy politykę prorodzinną. To priorytet rządu, priorytet parlamentarnej większości. Dlatego pierwszym aktem prawnym przyjętym w Sejmie X kadencji był przyjęty obywatelski projekt ustawy #takdlainvitto. W Polsce urodzeń jest dramatycznie mało. Dlatego musimy tworzy klimat i pozytywną przestrzeń i próbować to zmienić. Każde działanie, które pomaga na decyzję o potomstwie jest ważna. In Vitro daje szansę tysiącom par na rodzicielstwo, kobietom na macierzyństwo, tym, którzy borykają się z niepłodnością. Wdrażanie dobrych rozwiązań opieki okołoporodowej poprzez dostęp do badań prenatalnych powoduje, że kobiety czują się bezpieczniejsze. Budowa żłobków w programie #aktywnymaluch z pełnym dofinansowaniem i #aktywnyrodzic powodują z jednej strony bezpiecznymi równy dostęp do opieki żłobkowej z drugiej strony daje możliwość na aktywizację na rynku pracy. Na Dolnym Śląsku białych plam jest 52. Dziś z wiceminister Aleksandrą Gajewską, senator Agnieszką Kołacz Leszczyńską, parlamentarzystami i wojewodą Maciejem Awiżeniem dyskutowaliśmy o polityce prorodzinnej z naszymi partnerami – samorządowcami z Dolnego Śląska. Każda Ich uwaga jest istotna i ważna, każdy pomysł i sugestia są brane pod uwagę.
Monika Wielichowska Wicemarszałek Sejmu RP
Sejm Rzeczypospolitej Polskiej
#WicemarszałekWielichowska #MonikaWielichowska #DolnyŚląsk #politykaprorodzinna #Kłodzko #NowaRuda #Wałbrzych #Dzierżoniów #ZąbkowiceŚląskie #Świdnica















