Podsumowanie minionego tygodnia

? W ubiegły poniedziałek ranek typowo biurowy. Kilka spotkań w ramach dyżuru poselskiego, a następnie kierunek Ziębice, gdzie w ramach #1000spotkań wspólnie z poseł Izabelą Leszczyną i mieszkańcami porozmawialiśmy nie tylko o polityce. Wieczorem spotkanie w Kłodzku.Rozmowa wpisała się w zapowiedź Przewodniczącego Donalda Tuska o #1000spotkań parlamentarzystów w całej Polsce. Podczas spotkań w Ziębicach i Kłodzku dyskutowaliśmy o budżecie państwa, budżetach samorządów, drożyźnie i inflacji, które dotykają wszystkich portfeli obywateli. Nie zabrakło dyskusji o wspólnej liście wyborczej demokratycznej opozycji, sytuacji za wschodnią granicą i KPO i kamieniach milowych. Bardzo dziękujemy za Waszą obecność. Do zobaczenia!

? W poniedziałek i w sobotę wręczyłam 2 bilety na Campus Polska Przyszłości, który jest przestrzenią dialogu i spotkań dla młodych, aktywnych ludzi. Bilety otrzymał Piotrek z Kłodzka i Piotrek z Ząbkowic Śląskich. Zostali jednymi z 1300 uczestników i wezmą udział w spotkaniach, debatach, warsztatach, koncertach, wydarzeniach sportowych i specjalnych. A wszystko to z udziałem znakomitych Gości z Polski i zagranicy! Serdecznie gratuluję! Czeka na Was niezwykła przygoda!

? Wtorek rozpoczęłam w Dobromierzu, gdzie po raz 14. rozegrał się Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Gminie Dobromierz pod moim patronatem. 3 drużyny ze szkół z Roztoki, Gniewkowa i Dobromierza ruszyły na start i rozegrały grę w terenie.Zwyciężyła drużyna ze szkoły w Dobromierzu, 2 miejsce zajął Gniewków, a 3 Roztoka. Wszystkim raz jeszcze gratuluję!

? Z Dobromierza do Świdnicy na Forum UTW. Żeby żyć trzeba się rozwijać. Nie wolno żyć tylko przeszłością. Trzeba planować przyszłość. Świdnicki Uniwersytet III Wieku jest przestrzenią dla ludzi aktywnych, twórczych i chcących się rozwijać – czyli dla ludzi z pasją! Podczas Forum bogatego w warsztaty dotyczące psychologii, krytycznego myślenia, ekologii, turystyczny, teatralny odbył się jubileusz Świdnickiego III Wieku.Z tej też okazji na ręce Pana Wiesława Łabęckiego Prezesa Świdnickiego UTW złożyłam najserdeczniejsze życzenia i gratulacje! Wyraziłam słowa uznania dla ogromnego zapału, z jakim realizujecie Państwo swoje pasje, dbacie o ustawiczny rozwój edukacyjny i osobisty, pokazując tym samym, że życie na emeryturze może być wypełnione i szczęśliwe.Życząc wielu inspiracji na kolejne lata działalności, wielu sukcesów, a także powodzenia w realizacji wszelkich zamierzeń, jakie zakłada sobie z każdym nowym rokiem Wasz Uniwersytet.Hans Christian Andersen powiedział: „Gdy człowiek się starzeje, choćby los rzucał nim po całym świecie, musi mieć gdzieś miejsce, które jest dla niego prawdziwym domem, bo nawet wędrowny ptak ma jedno miejsce, do którego zdąża”. Wy, drodzy Państwo już taki dom znaleźliście. Jest nim Wasz Uniwersytet.Życzę wszystkiego co najlepsze, pomyślnej współpracy, wzajemnej życzliwości oraz licznych sukcesów we wszelkich działaniach.Przy okazji przemiłe spotkanie z przedstawicielkami UTW z Kłodzka i przedstawicielami UTW z Nowej Rudy!

? W minionym tygodniu złożyłam interpelacje poselskie w sprawie:

⬇️ bezpodstawnego korzystania z ministerialnych przywilejów;

⬇️ utrzymania bezpośredniego połączenia kolejowego ziemi kłodzkiej z Warszawą i Gdynią;

⬇️ obniżenia dotychczasowych wycen taryf dla pacjentów wentylowanych nieinwazyjnie.

? Otrzymałam odpowiedzi na interpelacje poselskie w sprawie:

⬇️ określenia podmiotu zatrudniającego funkcjonariuszy Służby Więziennej

https://sejm.gov.pl/Sejm9.nsf/interpelacja.xsp?typ=INT…

❤️ Sobota była roztańczona i rozśpiewana! Jesteście piękni i wspaniali! Oszlifowani niczym diament przez sceny duże i małe. Przez sceny w Nowej Rudzie, w Polsce i na świecie. Dajecie widzom radość i wzruszenie. Dziś otworzyliście szufladę ze wspomnieniami! Dziś jesteście na szczycie! Z dumą spoglądajcie wstecz. Ze splendorem patrzcie w przyszłość Gratuluję pięknego Jubileuszu i dziękuję za piękną opowieść o 50 latach Zespołu Pieśni i Tańca Nowa Ruda.

? Powiat świdnicki. Z samorządowcami jest o czym rozmawiać zawsze. Samorząd to miejsce, gdzie problem goni problem. Szczególnie, gdy jest kulą u nogi władzy. Szczególnie, gdy nie jest przez nią traktowany po partnersku. Szczególnie, gdy władza próbuje kręcić polityczny bat na tych samorządowców, którzy politycznie z #PISem bratać się nie chcą i karze ich zerowymi dotacjami. Ze starostą świdnickim rozmawiam o brakach finansowych w budżecie powiatu świdnickiego. O drogowych inwestycjach, o obawach dotyczących za wysokich ofert w przetargach na powiatowe inwestycje, o drożyźnie i inflacji.

? Kłodzko. W niedzielę nasze gratulacje powędrowały do Kłodzkiego Uniwersytetu III Wieku, który z okazji 61. Dni Kłodzka wystawił sztukę teatralną w III aktach: „OPOWIEŚĆ O KŁODZKU”. Kto nie był niech żałuje!

? „Kropkę nad i” tego popołudnia postawił zwycięzca The Voice Senior Andrzej Biliński, który zabrał nas w krajową i światową muzyczną trasę! ??? Dziękuję za spotkanie Maciej Awiżeń, Anita Piszko, Aneta Łosiewicz ! ?

Pracuję dla Was!

Monika Wielichowska

Poseł na Sejm RP

Udostępnij wpis
Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email
Najnowsze wpisy
Widzimy się 4 czerwca

2023-06-01

To co PIS zrobił jest destrukcyjne dla demokracji i długo będziemy odpracowywać naszą pozycję […]

Niespełnione obietnice

2023-05-31

KPRM. Niespełnione obietnice Morawieckiego. Czas rozpocząć ich rozliczanie.

Lex Tusk

2023-05-30

Nie tylko prawnicze autorytety, jakim bez wątpienia jest profesor Strzembosz, także Departament Stanu USA […]