Raport z minionego tygodnia

Miniony poniedziałek nieco inny niż zwykle. To za sprawą wizyty Donalda Tuska w Nowej Rudzie. Bez barierek, ochroniarzy, otwarte dla wszystkich. Frekwencja, która przerosła nasze oczekiwania (przepraszam, że nie wszyscy weszli na salę, przepraszam, ze nie dla wszystkich były miejsca siedzące, że część z Was siedziała na schodach). Dziękuję za emocje, prawdziwą dyskusję, pytania. Wiele kłamstw zostało wyjaśnionych, wiele ważnych tematów poruszonych.Dziękuję mieszkańcom Nowej Rudy, powiatu kłodzkiego i wszystkim, którzy przyjechali na spotkanie z sąsiednich powiatów. Wszystkich, którzy nie mogli wziąć bezpośredniego udziału w spotkaniu zapraszam do obejrzenia transmisji.https://www.facebook.com/PlatformaObywatelska/videos/4054299461361678

🔵 Wtorek w drodze do Sejmu. Przed wyjazdem zapoznałam się z pismem Komitetu Obrony Dolnośląskich Linii Kolejowych, w którym organizacja pyta o plany dotyczące uruchomienia pociągu łączącego Ziemię Kłodzką z Warszawą i Gdynią. Czy planowana jest likwidacja pociągu TLK Komoran na odcinku Polanica Zdrój – Katowice i TLK ROZEWIE na odcinku Polanica Zdrój – Wrocław? A jeśli tak – to dlaczego? Jakie są zamierzenia Planu Transportowego na czas remontu Warszawskiego Węzła Kolejowego do 2026 roku dla linii kolejowych 276 i 309? Pytania będą bazą do przygotowywanej interpelacji do Ministerstwa Infrastruktury.

🟠 Przyszły też podziękowania za przekazaną nagrodę z Dolnośląskiego Zespołu Szkół w Bożkowie na „Bożkowskie Potyczki Językowe 2022”.

🟠 Przychodzą też listy od zaniepokojonych mieszkańców spółdzielni mieszkaniowych, które przez złe, dziurawe prawo zostali wykluczeni z rekompensat dopłat za gaz.

🟠 Dziękuję za niespodziewane kwiaty przysłane od społeczności Kłodzkiej Szkoły Przedsiębiorczości. To ja dziękuję Wam za spotkanie i możliwość opowiedzenia o mojej parlamentarnej pracy.

🔵 Sejmowy tydzień.Komisje sejmowe, których jestem członkinią zajęły się:

Zaopiniowaniem wniosku Głównego Geodety Kraju w sprawie zmian w planie finansowym Funduszu Gospodarki Zasobem Geodezyjnym i Kartograficznym na rok 2022.

▪️Rozpatrzeniem projektu harmonogramu prac komisji sejmowych nad sprawozdaniem z wykonania budżetu państwa za okres od 1 stycznia do 31 grudnia 2021 r.

▪️ Rozpatrzeniem sprawozdania Podkomisji stałej do spraw instytucji finansowych o rządowym projekcie ustawy o finansowaniu społecznościowym dla przedsięwzięć gospodarczych i pomocy kredytobiorcom (druk nr 2269).▫️Rozpatrzeniem informacji na temat roli i zadań podstawowej opieki zdrowotnej (POZ) oraz planowanych mechanizmach umożliwiających pełną realizację powierzonych POZ zadań.

▫️Rozpatrzeniem informacji Najwyższej Izby Kontroli o wynikach kontroli organizacji i finansowania przeszczepiania narządów.

▫️Rozpatrzeniem informacji na temat stosowania wyrobów medycznych w medycynie estetycznej.

🔵 Czwartek w Sejmie. O rejestrze ciąż. Trzeba przyznać, że #PIS jest konsekwentny w działaniu przeciwko kobietom. Dziś do zakazów, nakazów dokłada Polkom rejestr ciąż.O tym jak bardzo PIS nienawidzi kobiet mówiłam już wielokrotnie.Dziś skupię się na tym, co my Platforma Obywatelska – Koalicja Obywatelska zrobimy, kiedy PIS trafi na śmietnik historii, na margines dziejów. Całościowo rozwiążemy kwestie zdrowotne kobiet:

➢ zapewnimy bezpłatne badania prenatalne

➢ zagwarantujemy łatwy dostęp do bezpłatnej antykoncepcji

➢ dostęp do tabletki „dzień po” bez recepty

➢ wrócą lekcje edukacji seksualnej w szkołach

➢ stałe wsparcie finansowe i opieka medyczna w przypadku urodzenia dziecka niepełnosprawnego

➢ Wrócimy do bezpłatnego in vitro

♦️ Wprowadzimy też Nową Umowę Społeczną, w której zagwarantujemy każdej Polce prawo do podjęcia przez nią – po konsultacji z psychologiem i lekarzem – indywidualnej decyzji o przerwaniu ciąży do 12 tygodnia w bezpiecznych warunkach, podobnie jak w większości krajów europejskich.Kobiety muszą mieć prawo do podejmowania osobistej decyzji dotyczącej macierzyństwa w zgodzie z własnym sumieniem. Muszą mieć zapewnioną kompleksową opiekę. Muszą być bezpieczne i mieć zagwarantowane prawo wyboru. Muszą mieć wybór nie zakaz.https://www.facebook.com/monika.wielichowska/videos/5002010966571759

🔵 Sejm❗To wielki dzień dla Organizacji Pożytku Publicznego i samotnych rodziców ‼️ Dzięki determinacji Samotni Rodzice kontra Polski Ład została przyjęta senacka poprawka Koalicji Obywatelskiej, która przywraca pełną możliwość rozliczania się rodzica samotnie wychowującego z dzieckiem. Samotni Rodzice na własnej skórze poczuli, jak smakuje dwukrotne oszustwo premiera #Morawieckiego i #PIS. Dobrze, że kłamstwo ma krótkie nogi i długi nos Pinokia. Zawsze trzeba walczyć do końca. Wygraliśmy! https://www.facebook.com/mwielichowska/videos/306634968227611

🔵 Piątek już w regionie. Wspólnie z dyrekcją, pracownikami, mieszkańcami uroczyście świętowaliśmy Jubileusz 30-lecia istnienia Domu Pomocy Społecznej w Podzamku. Dom Pomocy Społecznej w Podzamku jest dla jego mieszkańców domem przyjaznym i bezpiecznym. Nie byłoby to możliwe bez zaangażowania i ofiarności Pani Dyrektor oraz całego personelu.Wyrażam słowa uznania dla Pani Dyrektor za tworzenie atmosfery ciepła, życzliwości i zrozumienia dla podopiecznych. Personelowi sprawującemu bezpośrednią opiekę nad mieszkańcami Domu za troskę, pomoc i okazywanie serca, bycie wsparciem zarówno w dobrych jak i trudnych chwilach.Z okazji Jubileuszu składam Pani Dyrektor oraz personelowi Domu Pomocy Społecznej w Podzamku serdeczne życzenia, satysfakcji w dalszej pracy oraz pomyślności w życiu osobistym. Podopiecznym życzę, aby doznawali jak najwięcej życzliwości i serdeczności od otaczających osób.

🔵 W sobotę wszystkie drogi prowadziły do Gniewkowa w gminie Dobromierz. Odbył się tam V Festyn Rodzinny połączony z obchodami 75-lecia OSP Gniewków. Na zaproszenie druhen i druhów odpowiedziałam i życzenia Im złożyłam. Serdeczności dla całej społeczności Gniewkowa.

🟩 W minionych dwóch tygodniach złożyłam interpelacje poselskie w sprawie:- standardu naziemnej telewizji cyfrowej w Polsce- utrzymania bezpośredniego połączenia łączącego Ziemię Kłodzką z Warszawą i Gdynią,- objęcia sankcjami przedsiębiorstwa MEDMIX POLAND sp. z o.o.

🟩 Otrzymałam odpowiedzi na interpelacje poselskie w sprawie:

– postulatów organizacji młodzieżowych dotyczących sytuacji młodzieży z Ukrainy w Polscehttps://sejm.gov.pl/Sejm9.nsf/interpelacja.xsp?typ=INT…

– opieki psychiatrycznej dla dzieci i młodzieży w Polscehttps://sejm.gov.pl/Sejm9.nsf/interpelacja.xsp?typ=INT…

– braku stałej dostępności do leków dla pacjentów z chorobami nowotworowymihttps://sejm.gov.pl/Sejm9.nsf/interpelacja.xsp?typ=INT…

– zapowiadanego pełnego rozliczenia samotnego rodzica z dzieckiemhttps://sejm.gov.pl/Sejm9.nsf/interpelacja.xsp?typ=INT…

Udostępnij wpis
Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email
Najnowsze wpisy
Słowo o Funduszu Medycznym, który jest wielkim rządowym oszustwem.

2022-06-28

Powstanie Funduszu Medycznego miało zupełnie inne podłoże niż troska władzy o bezpieczeństwo zdrowotne Polek […]

Raport z minionego tygodnia

2022-06-27

Poniedziałkowy poranek spędziłam w biurze, gdzie z współpracowniczkami omówiłyśmy bieżące sprawy i plan pracy […]

Piekło kobiet, które Polkom zgotował PIS

2022-06-23

Sejm po północy. Ta obywatelska inicjatywa jest odpowiedzią na piekło kobiet, które Polkom zgotował […]