Pracujesz za granicą? Ta sprawa może dotyczyć Ciebie! Rząd chce sięgnąć do Twojej kieszeni.

Rząd planuje zlikwidować ulgę abolicyjną, dzięki której można było uniknąć dopłaty podatku dochodowego od pieniędzy zarobionych za granicą. Rząd chce też opodatkować spółki komandytowe! Co Ty na to ? Projekt, któremu jestem PRZECIWNA jest już procedowany w Sejmie.

„Rząd poszukując pieniędzy do załatania budżetu sięga do kieszeni Polaków pracujących za granicą.
Jeżeli pracujesz w takim kraju jak Wielka Brytania, Norwegia, Austra, Holandia, Rosja, USA, Słowenia, Singapur, Australia, Nowe Zelandia czy wiele innych, jeżeli stosowałeś do tej poru metodę proporcjonalnego odliczenia w celu uniknięcia podwójnego opodatkowania w Polsce, lub kraj w którym pracujesz nie podpisał z Polską umowy u unikaniu podwójnego opodatkowania, to ta sprawa dotyczy właśnie Ciebie.
Ulga abolicyjna została wprowadzona w celu zrównania obu metod unikania podwójnego opodatkowania, to jest wyłaczenia z progresją oraz niekorzystnej – proporcjonalnego odliczenia. Po jej likwidacji wykonując te samą pracę za te same pieniądze na przykład w Danii zapłacisz dużo mniejszy podatek niż wykonując ją w Wielkiej Brytanii. Sytuacja taka w zasadniczy sposób narusza zasadę równości wobec prawa.
Płacisz podatki w kraju w którym pracujesz? Nie szkodzi, jeżeli są niższe niż w Polsce to różnicę dopłacisz polskiemu fiskusowi.
W dobie elektronicznej wymiany danych Twoje dochody już nie są tajemnicą. Urzędy Skarbowe poszczególnych krajów wymieniają informacje o rezydentach podatkowych. Nie ukryjesz się.”
To treść petycji, którą znajdziesz tutaj
https://www.petycjeonline.com/srzeciw_likwidacji_ulgi_abolicyjnej?fbclid=IwAR3VoTRrfyOoZ6bGw3Hzr2ZDDoSbiZKJV8uFK3YVyb7RMi7jj1Der1DTFWw

Projekt jest po pierwszym czytaniu. PIS, Solidarna Polska i Porozumienie Gowina nie chcieli zagłosować za naszym wnioskiem o odrzucę ie tego projektu. Jutro projekt będzie procedowany podczas posiedzenia sejmowej komisji finansów.

Monika Wielichowska
Poseł na Sejm RP

#MonikaWielichowska #Wielichowska #Sejm #abolicjapodatkowa #spółkikomandytowe

Udostępnij wpis
Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email
Najnowsze wpisy
Ważna Podkomisja ds. Sprawiedliwej Transformacji

2021-10-12

Sejm. Podkomisja ds. Sprawiedliwej Transformacji – ważna dla Nowej Rudy, Wałbrzycha i Śląska z […]

Nowy tydzień sejmowy

2021-10-12

Rozpoczął się sejmowy tydzień. W porządku posiedzenia sejmowych komisji: Zdrowia i Finansów Publicznych, których […]

50-lecie MOKu

2021-10-11

Nowa Ruda. Jubileusz MOK. Wieczorową suknię w szafie znalazłam, strojne kolczyki kupiłam, by przejść […]