Chciała być ostra jak wasabi, a wyszło jak zwykle!

Jak już ktoś raz spróbował sushi  z wasabi,  to prawie pewne,  że  polubi to niezwykłe dla podniebienia  połączenie smaków.


Japończyk zapyta: a co w nim niezwykłego?  cóż takiego? Zwyczajne nasze codzienne menu. 

Jednak Europejczyk to zupełnie inny degustator- nowicjusz, eksperymentator wkraczający w dziewiczy  dla niego świat smaków. Po pierwszym kęsie zdziwienie………  Po chwili kubki smakowe zaczynają szaleć, mieszanina emocji, ale po kolejnych kęsach wciąga,  niemal uzależnia tak,  że się chce więcej,  więcej  i więcej…..
 

 

Wiesz już że lubisz tę niezwykłą ostrość.  Zaczynasz mieć poczucie,  że bez niej  nie możesz już normalnie żyć. Tracisz kontrolę. Czujesz,  że możesz teraz wiele, że staniesz się bezkompromisowy, że wszystko jest możliwe.


Znana z zamiłowania do kapeluszy, rękawiczek i skarpetek, pragnąca  uchodzić za damę,  dwojga egzotycznych imion, zapragnęła wczoraj być takim „politycznym wasabi”, wypowiadając się na antenie w znanym programie publicystycznym. W swojej niezwykłej zdolności krasomówczej, piękną polszczyzną stwierdziła, że za  zapłodnienie in vitro nie powinno płacić państwo, a to dlatego,  że bezpłodność to nie choroba, a wynik raczej  problemów psychicznych  kobiety oraz dokonywanych przez nią wcześniej aborcji.


Zachciało się być wasabi, a wyszło jak zwykle: żenada wymieszana z kompletną ignorancją z dodatkiem zaścianka i olbrzymim kawałkiem bezczelności, bezduszności i  głupoty.

Udostępnij wpis
Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email
Najnowsze wpisy
Ważna Podkomisja ds. Sprawiedliwej Transformacji

2021-10-12

Sejm. Podkomisja ds. Sprawiedliwej Transformacji – ważna dla Nowej Rudy, Wałbrzycha i Śląska z […]

Nowy tydzień sejmowy

2021-10-12

Rozpoczął się sejmowy tydzień. W porządku posiedzenia sejmowych komisji: Zdrowia i Finansów Publicznych, których […]

50-lecie MOKu

2021-10-11

Nowa Ruda. Jubileusz MOK. Wieczorową suknię w szafie znalazłam, strojne kolczyki kupiłam, by przejść […]